Méltó ellenfelei voltunk a székesfehérváriaknak

A Debreceni Egyetem alakulata nagyot küzdött, ennek ellenére nem tudta megszakítani a vetélytárs győzelmi sorozatát.

A DEAC férfi röplabdacsapata Székesfehérváron vizitált az Extraliga szombati játéknapján. Nem várt könnyű mérkőzés Fodor Antal legénységére, hiszen a Fejér vármegyeiek ebben a szezonban még nem kaptak ki a bajnokságban. Az sem együttesünk malmára hajtotta a vizet, hogy trénerünk egyik feladójára sem számíthatott: Tóth András sérülés, míg Bakóczy András munkahelyi elfoglaltság miatt nem léphetett pályára.

A találkozó elején a hazaiaknak kellett futniuk az eredmény után, először Szabó pontja után voltunk hátrányban (9:8). Ezt követően tartottuk a lépést ellenfelünkkel, ám 18:18 után egy 3:0-s sorozatnak hála nehéz helyzetbe kerültünk. A végjátékban nem tudtuk eltüntetni a hátrányunkat, az első szett Pavliuk elrontott szervájával zárult.

A második játszmában többek között Pavliuk két ászának köszönhetően egy 5:1-es szakaszt produkáltunk, ezzel 6:11 szerepelt a kijelzőn. Sokáig úgy festett, hogy ezt a periódust megnyerhetjük, de Koci vezérletével fordított a MÁV Előre Foxconn (25:22).

A harmadik felvonás hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az első kettő. Egyik gárda sem tudott óriási fórra szert tenni, 10:7-nél talán abban bíztak a fehérváriak, hogy megtörnek minket, ám néhány perccel később egalizáltunk. Folytatódott az “üldözéses verseny”, majd a hajrában megint Dávid Zoltán tanítványai hoztak jobb döntéseket, ezzel pedig 3:0-ra nyertek.

Játékosaink jövő vasárnap a Kecskemétet látják vendégül a DESOK-ban.