Mostantól az ötödik hely lehet a cél

A Debreceni Egyetem alakulatának szűkös kerettel nem volt reális esélye a kaposváriak ellen.

A DEAC férfi röplabdacsapata szerda este a Kaposvárt fogadta a DESOK-ban. A képlet egyszerű volt a meccs előtt: ha a vendégek nyernek, bejutnak az elődöntőbe, míg amennyiben Fodor Antal legénysége diadalmaskodik, folytatódik az egyik fél harmadik sikeréig tartó negyeddöntő.

Kis túlzással már a találkozó előtt megpecsételődött a sorsunk, mivel a mütét után lábadozó Willian mellett a betegséggel bajlódó Bagics Balázs és a sérült Tóth András sem léphetett pályára. A hiányzók miatt soha nem látott felállásban kellett felvennünk a harcot a somogyiakkal.

Az első felvonás elején Gustavo és Veres Bence pontjaival tartottuk a lépést a vendégekkel, ám Iván Bence ásza után már 4:8 állt az eredményjelzőn. Nem sokkal később még nagyobbra duzzadt a hátrányunk, 7:13-nál Fodor Antal elhasználta az első időkérését. A rövid szünetet követően egyre több hibát vétettünk, így még jobban kinyílt az olló, a kaposváriak végül magabiztosan behúzták az első szakaszt (11:25).

A második játszmában Lovas Loránd is bizonyítási lehetőséget kapott. Próbáltuk megszorongatni a Kaposvárt, ami a szett első perceiben össze is jött. 6:8-as állás után 4:0-s periódussal került jobb helyzetbe riválisunk. Akadtak szép megoldásaink, ám a kaposváriak ezt a periódust is kézben tartották. Slobodan Prakljacic a hajrában hármas cserét hajtott végre, de ettől nem esett vissza a gárdája teljesítménye.

A harmadik etap hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az első kettő. Akadtak olyan momentumok, amikor mindkét együttesnek meggyűlt a baja szervákkal, de a nézők gyakran láthattak hosszú labdameneteket is. 14:17-nél még volt esély arra, hogy szorosan alakuljon a végjáték, ám Barótiék megrázták magukat, és egy 8:0-s “futással” eldöntötték a meccset.

Csapatunknak nem jött össze az elődöntő, de a szezon még nem ért véget, mostantól az ötödik hely lehet a cél. Az ötödik pozícióért a DEAC mellett a Kecskemét, a Kistext és a MAFC száll harcba. A következő vetélytársunk a Kistext lesz, a párharc az egyik fél második sikeréig tart. Amennyiben ezt az ütközetet sikerül megnyernünk, utána küzdhetünk meg az ötödik helyért a Kecskemét-MAFC párviadal győztesével.