Nagy csatában harcoltuk ki a győzelmet

A Debreceni Egyetem alakulata két ponttal gazdagodott Egerben.

A DEAC női röplabdázói bizakodva vághattak neki az Eger elleni bajnokinak, mivel a DESOK-ban 3:0-ra verték a Heves vármegyeieket néhány héttel ezelőtt. Kuszkó Zsolt tanítványainak ezúttal sokkal nehezebb dolguk volt.

Az első szett derekán minimális fórral rendelkeztek a hazaiak (10:9), a különbség a végjátékhoz közeledve sem változott (19:18). Aztán a hátralévő időben főleg ellenfelünk megoldásai jöttek be (25:22). A második játszmában egy 14:5-ös sorozatunknak köszönhetően 8:5-ről 13:19-re módosult az állás. A fórunkat nem tékozoltuk el a játékrész végéig, így összejött az egyenlítés (16:25).

A harmadik felvonás hullámzó játékot hozott, akadt olyan periódus, amikor az egriek voltak jobb pozícióban (11:7), majd mi vezettünk (16:18). Újabb fordulatot jegyezhettünk fel, ennek köszönhetően vetélytársunk pontszerzése biztossá vált (25:22). A negyedik etapban folyamatosan leszakítottuk magunkról az egrieket, végül ezt a periódust hat ponttal húztuk be (19:25). Az utolsó szakaszban szerencsére nekünk jött ki a lépés, így a 108 percig tartó mérkőzésen két egységgel gazdagodtunk.

Sajnos egy pontot Egerben hagytunk. Nem működött jól a védekezésünk, és támadásban sem voltunk hatékonyak, ezt pedig a hazaiak kihasználták. Az utolsó két szettben határozottabbá váltunk, ami kellett a győzelemhez – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.