Nagy csatában maradtunk alul

A Debreceni Egyetem alakulata fordulatos mérkőzést vívott az Egerrel, végül egy ponttal gazdagodott a hétvégén.

A DEAC női röplabdacsapatára rangadó várt vasárnap este az Eger otthonában. A találkozó előtt a hevesiek és Kuszkó Zsolt tanítványai is veretlenek voltak az alsóházban.

Az első szettben egyik gárda sem tudott igazán ellépni, a játékrész derekán a hazaiak fórja egy egység volt (14:13). Ezt követően sem nyílt ki az olló, végül ellenfelünk nyerte ezt a periódust (25:23). A második játszmában viszonylag sokáig kellett futnunk az eredmény után, a hajrának is hátrányból kellett nekivágnunk (20:17). A felvonást 8:1-es sorozattal zártuk, így egyenlítettünk. A következő szakaszban sem fogyott el a lendületünk, ennek köszönhetően a pontszerzésünk biztossá vált (20:25). A negyedik szettet ellentmondást nem tűrően kezdte az Eger (7:2), a jó rajtot pedig hasonló folytatás követte, emiatt jöhetett az ötödik játszma (25:18). A végjáték nagy csatát tartogatott, ebből sajnos nem mi jöttünk ki jól, emiatt 3:2-es vereséggel zártuk a találkozót.

A nyitásfogadásunk rendben volt, ám a többi játékelemben csak felvillanásaink akadtak. Sok hibával játszottunk, ezt pedig ellenfelünk kihasználta. Amikor lezárhattuk volna a mérkőzést, rendre nyitást rontottunk. Remélem, helyén tudjuk kezelni a dolgokat, és úgy folytatjuk, ahogy képesek vagyunk. Gratulálok az egrieknek! – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.