Nagyon sokat érhet a kazincbarcikai győzelmünk

A Debreceni Egyetem alakulata három szettben lerendezte a rangadót a Vegyész csarnokában.

A DEAC férfi röplabdacsapatára papíron rangadó várt a Kazincbarcika otthonában vasárnap délután. Szerencsére Fodor Antal tanítványai végig uralták a mérkőzést, így magabiztosan zsebelték be a három pontot.

Az első szettben a hazaiak egyszer sem vezettek, ebből kiindulva megérdemelten szereztük meg a vezetést. Folyamatosan nőtt a fórunk, a Vegyész mestere 8:13-nál kért először időt. Ezt követően sem lassítottunk, előbb Kiss Imre, majd Pavliuk jelentkezett egy ásszal (10:18). A hajrában Bagics két parádés nyitását lehetett kiemelni, végül Cziczlavicz pontatlan szervájával zárult a periódus (14:25).

A második játékrészben egy 6:0-s sorozatot produkáltunk, ennek köszönhetően 8:8-ról 8:14-re módosult az állás. Ez a szakasz döntően befolyásolta a folytatást, mivel ellenfelünk nem tudta eltüntetni a hátrányát. A végjátékban Pavliuk és Willian termelte a pontokat (19:25).

A harmadik felvonás sem hozott szerencsére fordulatot, viszonylag hamar sikerült meglógnunk (5:11). A folytatásban sem úgy tűnt, hogy kiengedjük a kezünkből az irányítást, Bibók megingása után már tízre nőtt a különbség (9:19). Ez a differencia a végéig is megmaradt (15:25). Ezzel a szép sikerrel közelebb kerültünk ahhoz, hogy az alapszakaszt a legjobb négyben zárjuk.