Nem bírtuk el a sok hiányzót

A Debreceni Egyetem csapata ismét alulmaradt a listavezető Nyíregyházával szemben.

A DEAC női röplabdázóira igazi rangadó várt szombaton, hiszen az éllovas nyíregyháziakkal találkoztak. Fűthette a visszavágás vágya Kuszkó Zsolt tanítványait, hiszen a szabolcsiak az első fordulóban 3:0-ra nyertek a DESOK-ban. Már a meccs előtt nehézzé vált a helyzetünk, ugyanis különböző okok miatt csak kilenc játékosára számíthatott a trénerünk.

Az első szettben főleg ellenfelünk akarata érvényesült, így folyamatosan duzzadt a fórja, végül kilenc ponttal húzta be ezt a szakaszt. A második etap során megmutattuk, hogy nem szabad leírni minket. Szoros csatát tartogatott a végjáték, amelynek a végén mi örülhettünk. A harmadik játékrész az elsőre hasonlított, ugyanis a hazaiak diktálták a tempót. Egyre nagyobbá vált a hátrányunk, reális esélyünk nem volt arra, hogy ezt az etapot sikerrel vegyük. A negyedik játszma alatt ismét felvettük a harcot a nyíregyháziakkal, de sajnos a szoros végjátékban nem sikerült a pontszerzés.

Sérülés, munka és betegség miatt a keretünk nagyon elfogyott a mérkőzésre. Az első szettre rányomta a bélyegét bizonytalanság, hogy ki hol áll vagy milyen rendszert játszunk. A második játszmára újabb változtatást kellett végrehajtanunk, de szerencsére lassan megtaláltuk az új helyzetben magunkat, és sikerült egyenlítenünk. Nagyon ügyesek voltak ekkor a lányok. A harmadik játékrészben 7-8 pontos előnyt adtunk az elején az ellenfélnek. A negyedik szettben 8:8-tól végig vezettünk, ám nagyon elfáradtunk, a nyíregyháziak jobban bírták a végét. Ettől függetlenül nagyon örülök, mert egy ilyen meccsen sok játékelemben pályára tudtuk vinni a gyakoroltakat, és ez nagy dolog. Gratulálok a lányoknak! -értékelt Kuszkó Zsolt vezetőedző.