Nem forgott veszélyben a sikerünk

A Debreceni Egyetem alakulata három szettben győzte le a Dunaújvárost, így ebben a szezonban először szerzett három pontot.

A DEAC férfi röplabdázói az eredményességet figyelembe véve javuló tendenciát mutattak a szezon első két bajnokiján, mivel a Szeged ellen egy, a Dággal vívott összecsapáson pedig két egységet zsebeltek be. Abban reménykedtünk, hogy a harmadik fellépésen Fodor Antal legénysége megszerzi a három pontot, ehhez a Dunaújvárost kellett két vállra fektetni vasárnap délután a DESOK-ban. A főleg fiatal játékosokat felvonultató Fejér vármegyeiek két 3:0-s vereséggel indították a pontvadászatot.

A kezdőcsapatunkban helyet kapott Vlad Pavliuk, aki a nyáron pont az újvárosiaktól érkezett hozzánk. A találkozó első pontját Kiss Imre szerezte, ezt követően pedig Bagics Balázs szervái nem “ízlettek” a vendégeknek (4:0). Pavliuk egyre jobban belelendült, ennek is köszönhetően leszakítottuk magunkról az ellenfelet, majd Kiss ásza után már 15:8 szerepelt az eredményjelzőn. A DKSE mestere, Tomanóczy Tibor rövid időn belül kétszer is időt kért, de ezek sem törték meg a lendületünket, végül 25:11-re nyertük az első felvonást.

A második szett elején Veres Bence lépett elő vezérré, nem sokkal később pedig Kiss Imre újabb két ásszal lepte meg az újvárosiakat, akik ezeknek az ajándékoknak valószínűleg nem örültek (9:2). A folytatásban Marlon termelte ipari mennyiségben a pontokat, így egyre tetemesebb előnyre tettünk szert (19:12). A hátralévő időben sem engedtük ki a kezünkből az irányítást, ezt a játszmát 25:16-os sikerrel zártuk.

A nagy előny és a játék képe miatt vezetőedzőnk bátran rotálhatott, többek között Dorogi Máté, Remete László és Elleh Jonathan is bizonyítási lehetőséghez jutott. A harmadik periódusban szintén mi diktáltuk a tempót, ezúttal Dorogi nyitásai miatt zenghetett a vastaps a csarnokunkban (11:3). Egy vitatott bírói ítélet miatt Tomanóczy Tibor hevesen reklamált, amit a játékvezetők sárga lappal jutalmaztak. A kisebb közjátékot követően sem lassítottunk, a találkozó utolsó jelenete egy elhibázott újvárosi szerva volt. Együttesünk 53 perc alatt lerendezte a mérkőzést, a 3:0-s sikernek hála itthon tartotta a három pontot. A következő bajnokink október 29-én lesz, ekkor a Kecskeméthez utazunk.