Nem kezdtük jól a szezont

A Debreceni Egyetem alakulata küzdött becsülettel, ennek ellenére pont nélkül távozott a MAFC csarnokából.

A DEAC férfi röplabdacsapata szombat este a MAFC otthonában lejátszotta a 2024/25-ös idény első bajnokiját az Extraligában. Érdekesség, hogy az előző szezonban ez a két gárda küzdött meg egymással a bronzéremért az élvonalban, akkor a fővárosiak ünnepelhettek.

A meccs elején egyik gárda sem tudott nagyobb fórra szert tenni. Egy hazai hibának köszönhetően 8:8-ra módosult az állás, ám nem sokkal később jelentősnek mondható hátrányba kerültünk (15:10). Ellenfelünk hibáinak is köszönhetően egy 4:0-s sorozattal hamar felzárkóztunk. A szett végéig többször is feljöttünk egyre, de az egyenlítés, így a fordítás sem jött össze.

A második játszmában is nekünk kellett futnunk az eredmény után. A periódus derekán 3:0-s szakasszal egalizáltunk, de a vezetést ezúttal sem tudtuk átvenni. Sokáig úgy tűnt, hogy szoros lesz a végjáték, ám 20:18 után már csak hazai pontokat láthattunk (25:18).

A harmadik etapban megint mi voltunk az üldözők. Ismét próbáltuk megnehezíteni a vetélytársunk dolgát, de a lélektanilag fontos pillanatokból nem jöttünk ki jól. Érdekesség, hogy a mérkőzés annak a Veres Bencének a pontjával zárult, aki nyáron pont a klubunktól igazolt a MAFC-hoz.

Akadtak biztató megoldásaink, de azt ki lehet jelenteni, hogy sok munka vár még ránk. Fodor Antal vezetőedző egyébként pár napja azt nyilatkozta, hogy egy vereség esetén sem dől össze a világ. Igazat adhatunk a rutinos trénernek, és azt le kell szögezni, hogy javításra egy hét múlva a Pénzügyőr otthonában lesz esély.