Nem sikerült a szép lezárás

A Debreceni Egyetem csapata Kecskeméten vendégeskedett vasárnap este.

A DEAC férfi röplabdázói jó hangulatban várhatták a kecskeméti bajnokit, hiszen az előző fordulóban a Dunaújváros legyőzésével megszakították nyeretlenségi sorozatukat. A hazaiak ezzel szemben nem “rózsaszínben látták a világot”, hiszen pár nappal ezelőtt elveszítették az esélyüket arra, hogy bekerüljenek a felsőházba. Fodor Antal, a debreceniek vezetőedzője Bagics Balázsra nem számíthatott az alapszakasz utolsó mérkőzésén.

Fazekas Balázs ihletett formában kezdett, és egyébként ezt a formát gyakorlatilag a végéig hozta, hiszen tizenkilenc ponttal zárta a találkozót, ezzel a mezőny legeredményesebb játékosa lett. Az első szett derekáig tapadtunk a hazaiakra (10:10), de 14:13 után főleg ellenfelünk megoldásai jöttek be (23:15). Az első játékrész végül Szabó kiváló nyitásával ért véget (25:17).

A második felvonásban csupán egyszer vezettünk (0:1-nél), a folytatásban a “hírös városiak” vették át az irányítást. Ugyan egy 3:0-s szériának köszönhetően minimálisra csökkent a hátrányunk (11:10), ám a folytatásban elég sok hiba csúszott be a játékunkba, ezzel a vetélytársunk dolgát könnyítettük meg.

A harmadik játszma sokáig egészen szorosan alakult, de 17:16-nál megrázták magukat a kecskemétiek, és egy 6:0-s futással nagyon közel kerültek a diadalhoz. Az eredményen kozmetikáztunk kicsit, de Dávid Zoltán legénysége magabiztosan múlt felül bennünket.

Fodor Antal úgy fogalmazott az ütközet után, hogy ellenfelünk megérdemelten győzött. Trénerünk hozzátette, hogy a rájátszásban kétszer is találkozunk a kecskemétiekkel, ezeken a meccseken pedig jobb teljesítményt vár a játékosaitól.

A bajnokság második szakasza a tervek szerint március közepén rajtol.