Nem tudtuk meglepni a bajnokesélyest

A Debreceni Egyetem alakulata küzdött becsülettel, ennek ellenére a Kaposvár elvitte a három pontot.

Három, Budapesten aratott győzelem után a DEAC férfi röplabdacsapata vasárnap az éllovas kaposváriakat fogadta a DESOK-ban. A találkozó előtt Remete László nem kertelt, hiszen kijelentette, csak akkor van esélyük a bravúrra, ha mindenki a maximumot nyújtja.

Az első szettben viszonylag sokáig tartottuk a lépést a vendégekkel, aztán a periódus derekán ötre nőtt a hátrányunk (11:16). Sajnos a folytatásban még inkább kinyílt az olló, egykori játékosunk, Hubicska Patrik újabb pontja után már 13:22 szerepelt a kijelzőn. A hátralévő időben kicsit kozmetikáztunk az eredményen, ám a hajrában is főleg a somogyiak akarata érvényesült.

A második etapban először 5:7-nél alakult ki kettőnél nagyobb differencia a felek között. 12:13 után 3:0-s szériával jelentkeztek a kaposváriak, Fodor Antal időkéréssel próbálta megtörni a lendületüket. A kisebb megbeszélést követően főleg Willian fejezte be a támadásainkat. Annak is örülhettünk, hogy a végjátékban fiatal tehetségünk, Elleh Jonathan is megvillant. A szép momentumok ellenére a különbséget nem tudtuk eltüntetni (20:25).

A harmadik játékrész elején Elleh megoldásait tapsolhatta meg a publikum, aztán Veres Bence pillanatai következtek. Ebben a felvonásban nem engedtük el nagyon a Kaposvárt, így bízhattunk abban, hogy összejön a szépítés. Nagyot küzdöttünk a szettgyőzelemért, ám Lescay Favier az első meccslabdát értékesítette (22:25).

A vereség ellenére akadtak pozitívumok, amelyekre építhet a folytatásban Fodor Antal legénysége. Bagics Balázsék a jövő héten a MEAFC otthonában fognak vizitálni.