Nem tudtunk visszavágni

A Debreceni Egyetem csapata hazai környezetben sem bírt a szegediekkel.

A DEAC női röplabdázói vasárnap este a Szegedet fogadták a DESOK-ban. Kuszkó Zsolt együttesét fűthette a revánsvágy, mivel a Tisza-partiak otthonában február végén 3:0-s vereségbe futott bele.

Az első szett eleje szoros küzdelmet hozott (5:5), majd a vendégek ritmust váltottak, ennek köszönhetően elléptek (9:18). Ezt követően picit faragtunk a hátrányunkon, de a fordításra nem volt reális esélyünk (16:25).

A második játékrészben ismét főleg a szegediek akarata érvényesült a játéktéren, így egyre nagyobb lett az előnyük (9:18). Akadtak ugyan biztató megoldásaink, de ellenfelünk magabiztosan megőrizte a fórját.

A harmadik játszmában tapadtunk a riválisunkra, nagyobb differencia ezúttal nem alakult ki (15:15). A végjáték 22:22-es remiről indult, végül a kulcspillanatokból most mi jöttünk ki jobban.

A negyedik felvonás újra nagy izgalmakat tartogatott, fej fej mellett haladtak a csapatok. Újra a hajrá döntött, az utolsó két pontot a Szeged szerezte, amely ezzel megnyerte az összecsapást.

Az első két szettben nagyon semmit sem csináltunk, állóröplabdát produkáltunk rengeteg nyitásrontással. A harmadik játszmában Hajdu Anna olyan energiát mozgósított, ami felpörgette a csapatot. Csak így lehet játszani, és ennek köszönhetően szépítettünk, sőt, az utolsó játékrész megnyerésére is volt reális esélyünk. Köszönjük a szurkolóink támogatását! – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.

Harmadik helyen álló együttesünk szombaton a Miskolcot látja vendégül.