Óriási küzdelemben szereztünk egy pontot

A Debreceni Egyetem csapata fordulatokban bővelkedő meccset vívott a Kazincbarcikával.

A DEAC férfi röplabdázói a Fehérvár legyőzése után a kazincbarcikaiak otthonában próbáltak jó eredményt elérni vasárnap este az Extraliga felsőházában.

Szorosan indult az összecsapás, aztán 6:6 után egy 3:0-s sorozattal kissé megléptünk. Nem sokkal később ledolgozta a hátrányát a Vegyész (14:14), majd Tóth András két ászával ismét mi kerültünk előnyösebb helyzetbe (14:18). A hátralévő időben nem jött fordulat, az első szettet Bagics Balázs zárta le.

A második játékrész elején vitt minket a lendület (2:5), a hazaiak erre egy 5:0-s szériával feleltek. Ezt követően többször felzárkóztunk egy pontra, de az egyenlítés nem jött össze. A hajrában több hibát elkövettünk, míg a másik oldalon Reffatti vette hátára a csapatát (25:20).

A harmadik játszma szintén kiegyenlített küzdelmet tartogatott, aztán a játékrész derekán Veres Bence villanásaival néggyel vezettünk (10:14). A végjátékhoz közeledve zsinórban hat egységet termelt az ellenfelünk, amelynek hála hátrányba kerültünk. A végjátékban a megingásainkkal a saját dolgunkat nehezítettük meg (25:23).

A negyedik felvonásban 11:11-es állást követően mi tudtunk ritmust váltani, ezzel pedig nagy lépést tettünk az egyenlítés felé (12:18). A folytatásban a borsodiak nem tudták kiénekelni a szánkból a sajtot, vagyis jöhetett az ötödik etap.

Az ötödik periódust mi indítottuk jobban (1:3), ám Szabó vezérletével a Barcika hamar eltüntette a különbséget (9:4). Nagy bravúr lett volna ilyen helyzetből megnyerni ezt a meccset, és ez sajnos nem sikerült, ettől függetlenül játékosaink minden dicséretet megérdemelnek.