Parádés győzelem

A listavezető Pénzügyőr felett diadalmaskodtak a DEAC férfi röplabdázói.

Nehéz feladat előtt állt együttesünk, hiszen a bajnokesélyes és listavezető Pénzügyőrt fogadtuk az Extraliga felsőházi középszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Jól kezdtük a mérkőzést, 2:0-s előnybe kerültünk a nyitó szettben, és ezt követően is többnyire vezettünk Gustavo vezérletével. 6:4-nél kisebb megtorpanás következett, ekkor zsinórban négy pontot szerzett ellenfelünk, amellyel sikerült fordítania. Mindez nem zavarta meg a mieinket, higgadt játékkal visszaszereztük az előnyt, és 25:21-re megnyertük az első szettet.

A második játékrészt ott folytattuk, ahol az előzőt abbahagytuk. Gustavo Almora és Kiss Imre pontot érő ütése megadta a lendületet, de csakúgy, mint az első szettben, a Pénzügyőr ezúttal is produkált egy jó sorozatot, amivel kicsit meglépett (7:11). Bagics Balázs pontja, majd Tóth András sánca visszarántotta a csapatot, és hiába a vendégek időkérése, ismét a mieinknél volt az előny (12:11), amit innentől már nem is engedtünk ki a kezünkből, és 25:20-as hazai sikerrel zárult a második etap.

Az utolsó szettben már nem voltak izgalmak, a DEAC remek teljesítményt nyújtva 25:18-ra hozta a játékrészt, és ezzel 3:0-ra megnyerte az összecsapást.

Együttesünk ezzel a sikerrel stabilizálta harmadik helyét a tabellán. A felsőházi középszakasz utolsó mérkőzését március 4-én Székesfehérváron, a MÁV Előre SC otthonában játsszuk.

Extraliga középszakasz 1-4., 5 forduló
DEAC–Pénzügyőr 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)