Szépen csillogó ötös

A Debreceni Egyetem csapatának jó sorozatát a Miskolci VSC sem tudta megtörni.

A papírforma alapján a DEAC esélyesként várhatta az MVSC elleni vasárnapi meccset. A képet kicsit árnyalta, hogy Kuszkó Zsolt vezetőedző több játékosára sem számíthatott.

A bajnoki első két szettje szoros küzdelmet hozott. Az első játékrész végén a debreceni lányok ünnepelhettek, míg a másodikat a hazaiak húzták be. 1:1 után szerencsére együttesünk játéka egyre jobban összeállt, ennek köszönhetően a harmadik felvonást kilenc ponttal nyertük meg. A negyedik játékrészben sem tudták a borsodiak nagyon megnehezíteni a dolgunkat, így a Herman Ottó Gimnáziumban is három ponttal gazdagodtunk.

Az NB I-be vágyó csapatunk eddig mindegyik meccsét sikerrel vette a bajnokságban, az öt diadalnak hála a második helyen áll a táblázaton. Ha minden jól megy, ezen a héten két meccs vár Ratkos Petráékra: csütörtökön a DEAC junior elleni házi derbi következik, míg vasárnap az éllovas Kispest érkezik a DESOK-ba.