Szoros küzdelmet hozott a második meccs

A Debreceni Egyetem alakulata Kecskeméten is alulmaradt, így már nem hibázhat, ha meg akarja szerezni az ötödik pozíciót.

A Debreceni Egyetem csapata csütörtök este a Kecskemét csarnokában folytatta a küzdelmet az ötödik helyért. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc nem indult jól, mivel vasárnap 3:0-ra kikaptunk a DESOK-ban. Ezúttal sem volt ideális a helyzetünk, hiszen Willian és Tóth András sem léphetett pályára.

Boldizsár Péter pontjával indult az összecsapás, erre Gustavo válaszolt. A folytatásban több hiba is becsúszott, így 10:5-nél Fodor Antal időt kért. A rövid pauzát követő percekben sem változott a játék képe, aztán egy 5:0-s sorozattal felzárkóztunk (15:12). A hátralévő időben küzdöttünk, de nem tudtuk eltüntetni a hátrányunkat, így az első periódus a kecskemétieké lett.

A második játékrészben jóval összeszedettebben röplabdáztunk, ennek köszönhetően 9:12-es eredménynél Nagy József tartott eligazítást a tanítványainak. Hatottak a hazai mester intelmei, hiszen fordított az ellenfelünk. 24:21-nél Bagics Balázsnak köszönhetően két szettlabdát is hárítottunk, ám végül Kecskeméti Bálint megoldásának már nem találtuk az ellenszerét (25:23).

A harmadik felvonás első perceiben a házigazdánál akadtak kihagyások, így 1:4 állt az eredményjelzőn. A gyengébb start után összekapták magukat a hírös városiak, ennek hála a szett derekán négyre nőtt a hátrányunk (15:11). Nem adtuk fel a küzdelmet, ezt tükrözi, hogy 16:16-nál utolértük a Kecskemétet. A végjáték sajnos ezúttal is Keen Cameronéknak sikerült jobban, emiatt a második felvonást is elveszítettük.