Távolabb kerültünk a bronzéremtől

A Debreceni Egyetem alakulatát sok pontatlanság jellemezte, ez pedig nem fért bele a MAFC elleni párharc harmadik találkozóján.

Eddig a hazai pálya nem hozott szerencsét a csapatoknak a férfi röplabda Extraliga bronzcsatájában. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcot a MAFC kedden debreceni győzelemmel indította, aztán pénteken a DEAC a fővárosban diadalmaskodott. Vasárnap abban bíztunk, hogy a DESOK-ban végre megszakad ez a sorozat.

Köztudott, hogy nemrég az egyik edzésünkön összeesett Blázsovics Péter. A magyar válogatott játékos életét dr. Árvai Péter vezérletével sikerült megmenteni. A hőstettért együttesünk és dr. Árvai Péter is elnöki különdíjat kapott dr. Bögöly Gyulától, a Magyar Röplabda Szövetség elnökétől.

Willian és Altunaga pontpárbajával indult a találkozó, majd Kiss Imre ászával 4:2-re vezettünk. Nem sokkal később már a MAFC-nál volt a fór (6:7). Ez meghatározó pillanat volt, hiszen a folytatásban végig nekünk kellett futnunk az eredmény után. Több alkalommal összejött az egyenlítés, de a fordítás nem sikerült az első szettben. A budapestieknél megint Reyes és Altunaga volt a vezér, míg mi újra több elhibázott nyitással nehezítettük meg a saját dolgunkat. Az első szakaszt 25:21-re nyerték a vendégek.

Sajnos a második játékrész még gyengébben sikerült. Fodor Antal vezetőedző feladócserével is próbálta felrázni a csapatát, ám ez a húzás sem hozta meg a gyümölcsét. Ezúttal is sok megingásunk volt, amit vetélytársunk könyörtelenül megbüntetett. Az etap végéhez közeledve Pápai Péter legénysége a jó blokkoknak is köszönhetően meglépett, ezt a szettet végül Tamási Dávid zárta le (16:25).

A harmadik periódust meggyőzően kezdtük, többek között Marlon és Willian villanásaival 8:4 szerepelt a kijelzőn. Pápai Péter időkéréssel próbálta megtörni a lendületünket, és ez be is jött, mivel a MAFC 6:0-s sorozatot produkált (8:10). Nálunk is kezdett feljavulni a sáncmunka, így újabb fordulatot láthattak a drukkerek (13:10). A folytatásban nem igazán lehetett megjósolni, hogy melyik gárda húzza be ezt az etapot. A drámai hajrában nekünk is volt szettlabdánk, de vetélytársunk is eljutott meccslabdákig. Reyes sokadik pontját követően egy rossz feladás megpecsételte a sorsunkat (28:30).

Csütörtökön a MAFC csarnokában folytatódik a küzdelem, és azt le kell szögezni, hogy többször már nem kaphatunk ki, ha meg akarjuk kaparintani a bronzérmet.