Újabb fordulatos meccset játszottunk

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan felállt a padlóról, de az utolsó szett már nem sikerült jól, így egy ponttal gazdagodott.

A DEAC női röplabdacsapata szombaton a Jászberénnyel csapott össze a DESOK-ban. Kuszkó Zsolt együttesének a legutóbbi két mérkőzése öt szettben dőlt el, és most is maratoni küzdelmet láthattak a szurkolók.

Az első játékrészben sokáig egyik csapat sem tudott elszakadni, a periódus derekán 13:15 állt az eredményjelzőn. A hátralévő időben a vendégek akarata érvényesült a pályán, így simán hozták ezt a felvonást (18:25). A második szakasz forgatókönyve ugyanolyan volt, mint az elsőé, mivel 13:15 után a jászberényiek egy 10:2-es periódust produkáltak, ezzel már 2:0-ra vezettek. Szerencsére a hátrány ellenére nem adtuk fel a küzdelmet, ennek köszönhetően a harmadik szettben összejött a szépítés. A negyedik játszmában még jobb teljesítményt nyújtottunk, emiatt egyre nagyobb előnyre tettünk szert (17:8). A hajrában sem lassítottunk, vagyis jöhetett az ötödik etap. A találkozó vége újabb fordulatot tartogatott, ugyanis ellenfelünk jobb döntéseket hozott a kulcspillanatokban, aminek köszönhetően pedig megnyerte a találkozót (9:15).

Az első két szettben sokat hibáztunk, ezzel szemben a Jászberény stabilan játszott. Ezt követően próbáltam cserékkel felrázni a csapatot, szerencsére jól álltak be a lányok, így összejött az egyenlítés. Az ötödik játszmában sajnos megint megállt a gépezet, ekkor eléggé szenvedtünk. Sajnálom ezt a meccset, nem így terveztük, de megyünk tovább – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.