Vereséggel zártuk az alapszakaszt

A Debreceni Egyetem alakulata az alsóházban folytathatja a szereplését.

A DEAC női röplabdázói az alapszakasz utolsó meccsén a Palota otthonában vizitáltak. Nem indult jól a meccs, mivel a hazaiak hamar nagy előnyre tettek szert (8:2). Aztán a folytatásban még jobban megléptek a fővárosiak (17:6), akik végül nagyon simán hozták az első szettet. (25:10).

A második szakasz elején elkaptuk a fonalat, ám ellenfelünk fordított (16:9). Ezt követően is a Palota dominált, így már 2:0-ra vezetett.

A harmadik felvonás már nagyobb izgalmakat és kiegyenlített küzdelmet hozott. Végre összeállt a játékunk ennek hála a periódus derekán minimális fórral rendelkeztünk (14:15). A végjátékban is úgy festett, hogy szépíthetünk, de az elhibázott nyitások miatt nem tudtunk élni az eséllyel (29:27).

Nagyon jól kezdett a Palota, mi pedig ettől kicsit megilletődtünk. A harmadik szettben tértünk magunkhoz, de ekkor is sokat hibáztunk, több nyitást is elrontottunk – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.

Együttesünk az alsóházban folytatja majd a szereplését.