VERESÉGGEL ZÁRTUK AZ ÉVET

A Debreceni Egyetem női röplabdázói a Gödöllőt fogadták vasárnap délután a DESOK-ban. A bajnokság elején 3:2-es győzelmet arattunk a Pest megyei vetélytárs otthonában. Ezúttal a gödöllőiek örülhettek, hiszen Szabados István tanítványai 3:0-ra diadalmaskodtak.

A DEAC női röplabdacsapata a 2019-es esztendő utolsó bajnokiját a Gödöllő ellen játszotta. Nem indult jól az összecsapás, hiszen az első szett elején ellenfelünk már 10:0-ra vezetett. 2:16-os állásnál Kuszkó Zsolt már másodszor kért időt, de ez sem zökkentette ki a vendégeket. A játszma végéig tudtunk kicsit kozmetikázni az eredményen, ám a Gödöllő magabiztosan szerezte meg a vezetést. A második felvonás sem a terveink szerint alakult. Szabados István együttese megint jól kapta el a rajtot, 2:10-nél vezetőedzőnk ismét magához hívta a játékosait. A folytatásban igyekeztünk csökkenteni a különbséget, de a Gödöllő akarata érvényesült ebben a játékrészben is. A harmadik periódus hozta a legnagyobb küzdelmet. 10:16 után felzárkóztunk (15:16), de ettől nem jött zavarba a Pest megyei együttes, amely végig vezetett, és végül 25:20-ra nyerte meg a harmadik szettet.

A DEAC kilenc meccset követően négy győzelemmel és öt vereséggel rendelkezik. Tóth Kittiék legközelebb a Kispest otthonában vendégeskednek, a találkozót január 4-én rendezik meg.

“Az első játszmában kaptunk egy nagy pofont, ami lerombolta a hitünket. Azt sem szabad elfelejteni, hogy riválisunknál élvonalbeli rutinnal rendelkező játékosok is lehetőséget kaptak. Cserékkel próbáltam felrázni a csapatot. Az utolsó szettben tudtunk méltó ellenfelei lenni a Gödöllőnek, bár ekkor az NB I-es röplabdázóknak már pihenőt adott a kollégám” – fogalmazott Kuszkó Zsolt.