Visszatértünk a győztes útra

A Debreceni Egyetem alakulata a második szettet leszámítva uralta a Jászsági RK elleni összecsapást.

A DEAC női röplabdázói az egri vereség után a Jászsági RK otthonában próbáltak javítani vasárnap este. Az első szettben egy ideig egyik csapat sem tudott ellépni, aztán szerencsére átvettük az irányítást, ennek köszönhetően ezt a periódust simán behúztuk (17:25). A második játszmát 7:2-es sorozattal indították a hazaiak, ezt pedig meghatározta a folytatást. Egyre jobban kinyílt az olló, 22:8-nál már 14 pont volt a hátrányunk. A végjátékban kicsit kozmetikáztunk az eredményen, ám ez a szakasz nem úgy sikerült, ahogy terveztük.

Szerencsére a harmadik játékrészben feljavult a teljesítményünk, az etap derekán kettővel vezettünk (10:12), aztán fokozatosan növeltük a fórunkat, végül az első etaphoz hasonlóan a harmadikat is 25:17-re nyertük. A negyedik szakasz eleje nekünk alakult jobban (4:7), majd fordított ellenfelünk (15:11). Ezt követően eltüntettük a hátrányunkat (18:19), majd a hajrát már uraltuk (19:25).

Nehezen találtuk a kulcsot a JRK-hoz. Nem volt könnyű mérkőzés, de gratulálok a lányoknak a győzelemhez, mert nehéz dolguk volt a rutinos exklasszisok ellen – összegzett Kuszkó Zsolt.