DEAC-os ezüstérem a hallássérültek tenisz Eb-jén

Máthé Gábor második lett a hallássérültek görögországi tenisz Európa-bajnokságán.

A hallássérültek kontinensbajnokságát június 19-26. között tartották Görögországban, Kréta szigetén, a Herakliontól keletre, 25 kilométerre fekvő üdülőhelyen, Lyttos Beach sporttelepén. A mezőnyben a DEAC sportolója, Máthé Gábor képviselte a magyar teniszsportot – s a tradícióknak megfelelően ismét sikerrel.

A játékosnak veleszületett halláskárosodása van, egyéves kora óta hallókészüléket hord.

Ma is aktív amatőr játékos édesapám biztatására nyolcévesen kezdtem el teniszezni” – emlékezik vissza pályája kezdetére az edzőként is dolgozó Máthé Gábor, aki a civil életben is követi fotóművész édesapja, Máthé András életútját, hiszen az edzői diploma mellé fotós képzettséget is szerzett.

Halláskárosodása nem akadályozta meg abban, hogy teniszben is a sportág élvonalába küzdje fel magát. Tízéves korától már versenyeken is indult, gimnáziumban sporttagozatos osztályba járt.

A siket világversenyeken hallókészülék nélkül, az épek között viszont hallókészülékkel versenyzek, így pontosan hallom, amikor, s ahogyan pattan a labda. A siket világversenyeken nehezebb a versenyzés, mert ezeket a hangokat nem érzékelem.”

Panaszra azonban aligha van oka, hiszen aranyat (2013, Szófia) és ezüstöt (2009, Taipei) is nyert már siketlimpián, sportága világversenyein 2008 óta négy döntőt játszhatott. Az épek között pedig a hazai MTSZ-ranglistán korábban I. osztályú minősítése volt, párosban két felnőtt fedett pályás magyar bajnoki címmel büszkélkedhet (Szatmári Adrián oldalán), s még 35 esztendősen is a hazai Top100 tagja (76.)

A sport önbizalmat ad és segít abban, hogy beilleszkedjek a halló társadalomba” – mondja Máthé Gábor.

A most zárult Európa-bajnokságra Temesvári Andrea irányításával Budapesten készült fel, hetente 3-4 napot, napi öt órát edzett a Nemzeti Edzésközpontban.

A görögországi tornán a legjobb nyolc között nagyon izgalmas mérkőzés során, szoros labdamenetek mellett 6:1, 3:6, 6:4-re nyert orosz vetélytársa ellen, a döntőbe jutásért szlovén ellenfelét győzte le 6:1, 7:5-re, a fináléban viszont nem bírt a cseh Jaroslav Smedekkel (6:0, 3:6, 3:6), így a második helyen zárta a kontinensbajnokságot.

Következő nagy nemzetközi tornája a Covid miatt jövő nyárra halasztott XXIV. siketlimpia lesz, Brazíliában.

Forrás: tenisz-palya.hu

Máthé Gábornak gratulálunk, és sok siker kívánunk a további versenyekhez!