Élen állnak a DEAC férfi teniszcsapatai

Mind a másod- mind a harmadosztályú teniszcsapatunk győzött a legutóbbi mérkőzésén, ennek köszönhetően a csoport élén várja a következő fordulót.

A DEAC-DSC másodosztályú együttese a mérkőzés előtt még csoportelső budapesti Ganz-Wekerle ellen lépett pályára a Dóczy utcai Sportcampuson. Tavasszal tőlük szenvedtük az egyetlen vereséget, egy szoros (4-5) és meglehetősen parázs találkozón. Most azzal a tudattal léptünk pályára, hogy ha sikerül 5-4-nél simábban nyerni, azzal az élre ugrunk. A feszültség a visszavágón is érezhető volt, de ezúttal nem hagytunk kétséget afelől, hogy melyik a jobb együttes.

Az egyes pályán Máthé Gábor a korábban a magyar felnőtt ranglista top 15-je között jegyzett Kovács Márkot győzte le könnyed összecsapáson. A második pályán Szabó Zoltánnak nem sikerült első, őszi egyéni sikerét elkönyvelnie és kétjátszmás vereséget szenvedett. A hármason Szentkirályi Péter újra találkozott tavaszi ellenfelével, és döntő játszmában vágott vissza a májusi vereségért. Egy párharcot elbuktunk meccslabdáról: Léka Péter vezetett 9-7-re a döntő játszmában, azonban nem sikerült a győztes pontot megnyerni, és alulmaradt a hasonló játékstílust képviselő ellenfelével szemben. A hátsó két pályán magabiztos hazai győzelmek születtek: Bellér Gábor második szinglijét is meggyőző játékkal nyerte meg, míg Bencző Balázs egy szorosabb és egy simább játszmában, taktikus játékkal diadalmaskodott.

Az egyénik után tehát 4-2-re vezettünk, és a döntőjátszmás mérkőzéseknek köszönhetően tudtuk, már egy meccs is elegendő ahhoz, hogy jobb egymás elleni mérleggel rendelkezzünk a vendégcsapattal szemben. Ennek megfelelően egy kifejezetten erős és két stabil párost állítottunk össze. A taktika remekül bevált és a szükséges egy mérkőzés mellé a másik két párost is megnyertük, így alakítva ki a 7-2-es végeredményt. A Máthé-Bellér pár simán, a Szabó-Molnár Ákos duó szorosabban, míg a Léka-Bencző páros háromjátszmás meccsen diadalmaskodott.

Az eredménynek köszönhetően helyet cserélt a két együttes a tabellán, vagyis a DEAC-DSC áll az élen. A csoportelsőség megőrzéséhez az utolsó, Építők ellen vívandó találkozón kell nyerni, erre az összecsapásra szeptember 11-én kerül sor Budapesten.

A harmadosztályú csapat Tiszaújvárosban lépett pályára és aratott meggyőző, 8-1-es győzelmet. Egyedül az elsőszámú játékosunk, Szilágyi Bence szenvedett vereséget. A többi egyéni találkozón két döntő szettes (ifj. Varga Ákos és Szentkirályi Szabolcs) és három sima győzelmet (id. Varga Ákos, Barabás Bence és Bányai Benedek) aratott a vendégcsapat, ezzel eldöntve a találkozó sorsát.

Az 5-1-es vezetés ellenére a párosokra sem lazítottunk és mindhárom duó (Barabás-ifj. Varga, id. Varga-Szilágyi és Bányai-Szentkirályi) behúzta a győzelmet. A magabiztos sikernek köszönhetően továbbra is veretlenül vezetjük a csoportunkat. A következő találkozót szeptember 12-én, Rudabányán rendezik.