Máthé Gábor megnyerte a fehérvári tornát

A DEAC teniszezője megszerezte idei második tornagyőzelmét a hétvégén megrendezett székesfehérvári versenyen.

Az I. osztályú férfi salakpályás megmérettetésen a DEAC 1. kiemelt játékosa, Máthé Gábor már az első meccsén belefutott a 2011-es fedettpályás országos bajnokság győztesébe, Szatmáry Adriánba, akit 6:4 6:3-ra legyőzött – írja a Magyar Tenisz Szövetség.

Kiváló teniszezőnknek a negyeddöntőben a 8. kiemelt Nádasy Gergely (SZVUK) ellen már szetthátrányból kellett felállnia, ami sikerült is neki és 4:6 6:1 10-3-mal jutott a négy közé. Itt Koczka Patrik (MESE) ellen léphetett pályára, akit 6:3 6:2-re legyőzött, idei harmadik döntőjében pedig a 3. kiemelt Kis-Balázs Rafael következett.

A fináléban aztán az idei Siketlimpia ezüstérmese diadalmaskodott 6:4 6:3 arányban, így októberi debreceni tornagyőzelme után újabb elsőséget szerzett.