Országos bajnokságokat nyertek a DEAC tornászcsapatai

A fiú serdülő, ifjúsági és felnőtt tornászaink a vírusjárvány miatt idén először tudtak versenyen indulni, amely nagyon jól sikerült.

Lakatos Istvántól, a DEAC tornaszakosztályának vezetőjétől megtudtuk, hogy az országos megmérettetésen öt csapattal vettek részt tornászaink, és minden korosztályban sikerült dobogós helyeket szerezni. Ebben az évben a Debreceni Egyetem két hallgatója már a felnőtt II. osztályban indult, mint egyéni induló.

Két éve módosult az előírt gyakorlatok versenyszabálya, így lehetőség van bónusz elemeket is bemutatni, amelyek elsajátítása magasabb tudást igényel. A DEAC versenyzői közül többen ilyen gyakorlatokkal indultak.

Kadett II. osztályban első helyen végzett a Csige Mátyás, Szabó Károly, Barbócz Bence, valamint az ifjúsági II. osztályban a Parácsi Áron, Fülöp Erik, Dezső Norbert összeállítású csapatunk.

Ami az egyéni versenyzőket illeti, ki kell emelni az 1-6. helyet szerzett tornászainkat. A serdülő II. osztályban a harmadik helyen végzett Buzsik Máté. Kadett II. osztályban második lett Barbócz Bence, ötödik Csige Mátyás és hatodik Szabó Károly. Az ifjúsági II. osztályban a dobogó harmadik fokára állhatott fel Dezső Norbert és hatodik lett Parácsi Áron. A legidősebbeknél a felnőtt II. osztályban hatodik helyezést ért el Elek István.

A tornaversenyeken való részvétel több éves rendszeres edzésmunkával történik, az elemek, gyakorlatok megtanulása csak megfelelő fizikai képesség, mozgásügyesség és lazaság hátterében történhet – fogalmazott Lakatos István szakosztályvezető. – Nagyon fontos az edzés helyszíne, mely nagymértékben elősegíti az elemek megtanulását. Köszönet a Debreceni Egyetemnek, hogy a modern, jól felszerelt tornacsarnokában lehetőséget adott a tornászoknak, hogy itt készüljenek fel a versenyekre. A szivacsgödörrel és versenyszerekkel kialakított terem nagy segítséget nyújt a mai magas színvonalú torna elsajátításához.”

Gratulálunk minden versenyzőknek a teljesítményükhöz!
Felkészítők: Molnárfi Tamás, Lakatos István és Ladányi Zoltán.

Eredmények
Serdülő II. osztály 2008-2009 születésű versenyzők
3. helyezés, DEAC csapat
A csapat tagjai: Kovács Gergő, Buzsik Máté, Popovics Dénes.
Egyéni helyezések: 3. Buzsik Máté 11. Kovács Gergő, 15. Popovics Dénes

Kadet II. osztály 2006-2007 születésű versenyzők
1. helyezés, DEAC-csapat
A csapat tagjai: Csige Mátyás, Szabó Károly, Barbócz Bence
Egyéni helyezések: 2. Barbócz Bence 5. Csige Mátyás, 6. Szabó Károly

Ifjúsági II. osztály 2002-2005 születésű versenyzők
1. helyezés DEAC „A” csapat, a csapat tagjai: Parácsi Áron, Fülöp Erik, Dezső Norbert
3. helyezés DEAC „B” csapat, a csapat tagjai: Mozga Csaba, Póta Zoltán, Csige József,
5. helyezés DEAC „C” csapat, a csapat tagjai: Balogh Tamás, Zsákai Máté Bálint, Szabados Balázs
Egyéni helyezések: 3. Dezső Norbert 6. Parácsi Áron 7. Fülöp Erik, 8. Szabados Balázs és Mozga Csaba, 10. Póta Zoltán 12. Csige József, 15. Balogh Tamás, 16. Zsákai Máté Bálint