A második félidőben beindult a gépezet

U12-es csapatunk az első két negyedben még visszafogott teljesítményt nyújtott, ám az utolsó két etapban magabiztos játékkal győzték le az Egert.

A hétközi vereséget követően szombaton azzal a céllal léptek pályára Mester Norbert tanítványai, hogy a Heves vármegyei fővárosban térnek vissza a győztes útra. Ám ehhez az Egernek is lett volna egy-két szava, de mint utólag kiderült, csak 40 percig tudták tartani fiataljainkat.

Az első két negyedben akadozott csapatunk gépezete, ráadásul már a 4. percben előnybe került az Eger. Tóth Balázs az első negyedóra végén egalizált, ám a 30. minutumban ismét betaláltak a házigazdák, szerencsére Giczei Hunor hamar ledolgozta a hátrányt.

A harmadik etapban sokat javult csapatunk játéka, ám megint megszerezték a vezetést a piros-kékek, de ezzel el is lőtték összes puskaporukat. Lendületbe jöttek fiataljaink, átvették az irányítást és Tóth Balázs másodjára is beköszönt, az 54. percben 3-3 állt az eredményjelzőn. A 67. minutumban ismét kapitulált az egri védelem, Szűcs Gergő góljával már a mieink vezettek, majd Orbán Máté duplája nyitotta tovább az ollót, a második gól élményszámba ment. A mérkőzés Vége előtt Giczei Hunor állította be a végeredményt, csapatunk így 7-3-ra nyerte meg a párharcot.

MLSZ Országos U12 Észak-Kelet 10. forduló

Eger – DEAC: 7-3 (1-1, 1-1, 1-1, 0-3)

DEAC: Tóth N. – Giczei, Tóth B., Szűcs, Harsányi, Sinka, Orbán, Seres, Antal

Cserék: Sándor, Takács, Gyetkó, Molnár, Szakál

Vezetőedző: Mester Norbert

Gólszerzők: Tóth B. 15’, 54’, Giczei 54’, 78’, Szűcs 67’, Orbán 69’, 70’

Mester Norbert: Két ellentétes félidőt produkáltunk, az elsőben visszafogott teljesítményt nyújtottunk, nem tudásunknak megfelelően futballoztunk. A másodikban viszont megmutatták a gyerekek, mire is képesek, kezdeményezőek, élesek voltak, párharcokat nyertek, szép gólokat szereztek. A végére elfáradt a jól játszó Eger, így nagyarányú győzelmet arattunk. Kiemelném Orbán Máté találatát, ritkán látni ilyen gólt ebben a korosztályban, illetve Szakály Csengének kívánnék minden jót a csapat nevében. Gratulálok a gyerekeknek!