A veretlenség megmaradt

A DEAC vármegyei bajnokságban vitézkedő U19-es csapata döntetlenre végzett a Téglás otthonában.

Tökéletes szezont produkált eddig Kozma László legénysége, hat meccsből hatot megnyert és vezeti a táblázatot. Ezt a pazar sorozatot szerették volna folytatni szombaton ifistáink, amely játéknapon a Téglás otthonában vizitáltak.

A mérkőzés elején még akadozott a gépezet, nem tudtuk felvenni a meccs ritmusát, sehogy sem találtunk fogást a házigazdákon. A félidő derekánál azonban már mi irányítottuk a játékot, fölénybe kerültünk, de támadásaink elhaltak a tizenhatos előtt, nem találtuk a zárt védelem ellenszerét. Helyzetünk sem akadt, így gól nélküli döntetlennel zárult az első etap.

Fordulás után is mi domináltunk, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, ám az utolsó passzok nem sikerültek. A piros-kékek kontrákra rendezkedtek be, ez a taktika eredményesnek bizonyult, a 66. percben átívelték az ötösön álló hálóőrünk fölött a labdát és megszerezték a vezetést. Innentől nagyobb fokozatba kapcsoltunk, de attakjaink eredménytelenek voltak, sikeresen őrizte előnyét a Téglás. Egészen a 86. percig, ekkor Szabó Norbert büntetőből egalizált. A hátralévő időben emberelőnyben futballoztunk, de a fordításra már nem maradt idő, így ezúttal meg kellett elégednünk az egy ponttal.

Vármegyei I. osztályú U-19 7. forduló

Téglás VSE – DEAC: 1-1 (0-0)

DEAC: Lévai (Osztotics 46’) – Lázár, Molnár, Varga, Kovács, Kecskés, Juscsék, Szabó N., Miskolci (Hatvani 73’), Szabó Cs. (Hajdu 46’), Nagy Gy.

Edző: Kozma László

Gólszerző: Szabó N. 87’

Kozma László: Az első 20-25 percben próbáltuk felmérni az erőviszonyokat, nem tudtuk, mire számítsunk ellenfelünktől. Az első félidő második felétől azonban átvettük a kezdeményezést, mi birtokoltuk a labdát, de sehogy sem tudtunk eljutni a kapuig. A téglásiak nagyon zártan védekeztek, nem volt könnyű dolgunk, de az igazsághoz hozzá tartozik, mi sem játszottunk kellő intenzitással. Lassúak, körülményesek voltunk, erőnlétben sem tudtunk dominálni, ráadásul hátrányba is kerültünk. Ekkor megráztuk magunkat, próbáltunk nyomást helyezni ellenfelünkre, végül büntetőből sikerült egyenlítenünk. Már nem volt idő a fordításra, túl későn ébredtünk, így megőriztük ugyan veretlenségünket, de ma csak egy pontot tudtunk szerezni.