Ahol abbahagytuk, ott folytattuk

A DASE U16-os csapata hátrányból fordítva nyerte meg a hétközi, Józsa elleni derbit.

Sáfár Péter tanítványai szerdán folytatták a pontvadászatot, vagyis kezdték, ugyanis már a rájátszásban a csoportok legjobbjai az 1-6. hely egyikéért léptek pályára. A hétközi mérkőzésen azt a Józsát fogadták, amely gárdát az alapszakaszban kétszer is két vállra fektettek.

Már megszokhattuk, hogy a meccsek elején akadozik a gépezet, ez pedig ezúttal sem volt ez másképp. Kissé álmosan kezdtünk, becsúsztak hibák, pontatlanságok, ezeket pedig próbálta kihasználni ellenfelünk. Sikerrel is jártak, ugyanis a 14. percben megszerezték a vezetés. Az, hogy nem lett kettő a hátrányunk, Ördög Bálintnak köszönhető, aki tökéletes ütemben kimozdulva kapujából, vetődve lopta le a labdát a vendégek támadójának lábáról. Ahogy telt az idő, úgy vettük át az irányítást, egyre veszélyesebben futballoztunk, érett az egyenlítő találat. Erre a 36. percig kellett várni, ekkor Balogh Levente mattolta a Létavértes védelmét.

Fordulás után már egyértelműen mi domináltunk, nyomást helyeztünk ellenfelünkre, többször is veszélybe került a kapujuk. Az 52. minutumban Sallai Balázs villant és már nálunk volt az előny. Ezúttal a piros-fehérek próbáltak egalizálni, de védelmünk tökéletesen zárt, így megakadtak tizenhatosunknál a támadások. Helyzetek inkább előttünk adódtak, melyek közül Lakatos Roland a 71. percben egyet kihasznált, mely találattal bebiztosítottuk győzelmünket.

Megyei U-16 1-6.hely 1. forduló

DASE – Józsa SE: 3-1 (1-1)

DASE: Ördög – Balogh (Horváth 75’), Harsányi, Ivánka, Csonka (Lakatos 41’), Kaprinyák (Szilágyi 75’), Hajdu, Villás (Pósán 58’), Sallai, Magyar (Fórizs 75’), Nagy A. (Péter 41’)

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Balogh 36’, Sallai 52’, Lakatos 71’

Sáfár Péter: A mérkőzés elején elaludtunk, nem tudtuk felvenni a ritmust, meg is fizettük az árát, hátrányba kerültünk. A gól után kezdtük összeszedni magunkat, fokozatosan átvettük az irányítását és az első félidő végén sikerült egyenlítenünk. A második játékrész már sokkal jobban nézett ki. Szinte az egész félidőben mi domináltunk, aminek meg is lett a gyümölcse, győztesen hagytuk el a pályát. Gratulálok a fiúknak, de még egy hosszú út áll előttünk, első lépésként készülünk a következő, Püspökladány elleni mérkőzésre.