Alaposan megszórtuk a Kövesdet

U19-es lányaink végig fölényben futballozva, kiütéses győzelmet arattak a Mezőkövesd otthonában.

Egy hosszabb szünet után ismét pontokért lépett pályára Fülöp Diána együttese, mégpedig a Borsod vármegyei Mezőkövesden. Az első körben 21-et vágtak lányaink a matyóföldieknek, ezúttal is csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség.

Alaposan bekezdtünk, Szász Gréta már az 5. percben bevette a hazai kaput, majd az első negyedórához közelítve mesterhármasnál tartott. A 18. minutumban Porcellán Barbara is megzörgette a hálót, ám erre a találatra szinte azonnal válaszoltak a kék-sárgák. Később kiderült, ezzel el is lőtték utolsó puskaporukat. A mi tölténytárunkban azonban még maradt muníció, Szász Gréta negyedik gólja után 5-1 állt az eredményjelzőn. Nyomasztó volt fölényünk, a kövesdi hölgykoszorú csak védekezett, tették ezt sikertelenül, ugyanis Magyar Gréta a 27. percben a vonalon túlra juttatta a labdát, majd szünet előtt duplázott.

A pontok már zsebben voltak, de nem lassítottak a Fülöp-tanítványok, továbbra is nagy elánnal rohamozták a hazai kaput. Középkezdés után ismét villant Szász Gréta és tovább nyitotta az ollót, majd kis idő múlva Fecsó Zina duplázott. A gólok sora nem ért véget, a 65. percben Borsi Lili, a 73-ban pedig Mikita veronika is első találatát jegyezhette. A kegyelemdöfést Szász Gréta és Borsi Lili adta meg a hajrában, csapatunk pedig kitütéses győzelemmel zárta a matyóföldi túrát.

Leány Regionális U-19 Észak-Keleti csoport 13. forduló

Mezőkövesd – DVSC-DEAC: 1-14 (1-7)

DVSC-DEAC: Máté – Dandé, Király (Fecsó 46’), Borsi, Szász, Ferencz, Porcellán B. (Mikita 46’), Egri, Magyar, Nagy Zs., Urbán

Edző: Fülöp Diána

Gólszerzők: Szász 5’, 10, 13’, 22’, 48’, 82’, Porcellán B. 18’, Magyar 27’, 42’, Fecsó 51’, 57’, Borsi 65’, 88’, Mikita 73’

Fülöp Diána: Végig nagy fölényben voltunk, szemre tetszetősen futballoztunk, azokból a támadási variációkból, melyeket edzéseken gyakoroltunk, sokat láttam viszont. Időnkét kicsit túl sokat cipeltük a labdát, e miatt maradt bennem pici hiányérzet, mert nagyobb arányban is nyerhettünk volna, ha időben passzolunk. De nem vagyok elégedetlen, a játék sok elemében láttam előrelépést. A következő fordulóban jóval nehezebb meccs vár ránk, bízom abban, a mai győzelem kellő önbizalommal vértezi fel a lányokat. Gratulálok a csapatnak!