Az első félidőben ment el a meccs

A DASE U14-es csapata a városi rivális Olasz Focisuli ellen lépett pályára a hét utolsó napján.

Rangadóra készültek Molnár Máté ifjoncai, ugyanis a listavezetőnél vizitáltak vasárnap. A két veretlen csapat összecsapása a bajnoki címről is dönthetett, amely gárda nyer, közelebb kerül az aranyéremhez.

Kissé bátortalanok voltunk az elején, a házigazdák kezdtek aktívabban és futballoztak veszélyesebben. Ennek hamar meg is lett az eredménye, a 7. percben már náluk volt az előny. Ahogy telt az idő, úgy lendültünk játékba, de ellenfelünk focizott hatékonyabban, szünet előtt még kétszer bevette a kapunkat.

A térfélcserét követően már néggyel ment a házigazda, de nem törtünk meg, nagy erőket mozgósítottunk, hogy zárkózzunk. Többször is közel álltunk ahhoz, hogy faragjunk a hátrányból, ám a helyzetek kihasználatlanul maradtak. Ha pontosabbak vagyunk a végjátékoknál, akár ki is egyenlíthettünk volna. A 66. percben egy öngólnak köszönhetően sikerült kozmetikáznunk a végeredményen, így 4-1 állt az eredményjelzőn a hármas sípszó elhangzása után.

Megyei U-14 1-6.hely 4. forduló

Olasz Focisuli – DASE: 4-1 (3-0)

DASE: Molnár G. – Holba, Sipos, Molnár L., Vincze-Gál, Tokai, Bartha, Tarr, Farkas

Cserék: Bryan A., Karacs, Rácz, Freudenfeld, Szabó, Simkovics, Boros

Edző: Molnár Máté

Gólszerző: Póti 66’ (öngól)

Molnár Máté: Egy jó erőkből álló ellenfélhez látogattunk, tudtuk, mire számíthatunk, sajnos ez be is következett. Jól játszott ellenfelünk, próbáltunk alkalmazkodni hozzájuk, ám nem koncentráltunk eléggé. Úgy vélem, ekkor ment el a meccs, ugyanis háromgólos hátrányba kerültünk. Szünet után voltak olyan periódusok, mikor mi uraltuk a mérkőzést, voltak helyzeteink, ha hatékonyabbak vagyunk a befejezéseknél, legalább döntetlenre hozhattuk volna a meccset. Bár vereséget szenvedtünk, emelt fővel jöhettünk le a pályáról, nagy hátránynál sem estünk össze, mindent megtettünk a jó eredmény érdekében. Gratulálok az Olasz Focisulinak, de srácaimnak is jár a dicséret.