Bajnokaspiránst múltak felül a DASE ifistái

Nagy skalpot gyűjtöttek be Kozma László tanítványai, agráros fiataljaink első felkészülési mérkőzésükön a Hajdúböszörmény felett arattak kétgólos győzelmet.

Az eredeti terveknek megfelelően szombaton a megyei II. osztályban szereplő Bestrong SC ifjúsági csapata mérte volna össze erejét az élvonalban második helyen álló Hajdúböszörménnyel, a betegségek és sérülések ugyanakkor megtizedelték a debreceni alakulatot, így jött az ötlet, hogy a DASE ifistáival egyesülve játsszanak felkészülési mérkőzést az esélyesebb riválissal. Mivel a pallagiak keretét is zömében klubunk növendékei alkotják, a srácok már jól ismerik egymást, ami ezúttal a pályán is megmutatkozott.

A 3×30 perces edzőmeccs első harmadában a Bestrong növendékei kaptak játéklehetőséget, kiegészülve gólgyárosunkkal, Csikós Lászlóval. Vezérletével számos helyzetet sikerült kialakítanunk a böszörményiek kapuja előterében, vezetést mégis a vendégek szereztek, akik így egygólos előnnyel zárták a nyitó felvonást. A középső harmadra a DASE fiataljai érkeztek, s alaposan helybenhagyták riválisukat, harminc perc leforgása alatt háromszor is mattolták a Hajdúböszörmény hálóőrét. Előbb Csikós beadását követően egy védőről pattant saját kapujába a labda, nem sokkal később Bagdi Róbert átlövése talált utat a kapuba, majd egy labdaszerzésből vezetett ellenakció végén Gurbai Balázs váltotta gólra helyzetét. Az utolsó játékrészben vegyes csapat lépett pályára, helyzetek pedig ekkor is adódtak mindkét oldalon, ám újabb gól már nem született, így meglepetésre 3–1-es győzelemmel zárult a mieink idei első felkészülési mérkőzése.

Felkészülési mérkőzés

DASE-Bestrong–Hajdúböszörményi TE 3–1 (0–1, 3–0, 0–0)

Gól: Bagdi, Gurbai, öngól

Kozma László: Még engem is meglepett a csapatom teljesítménye, pedig tisztában vagyok vele, hogy mire képesek a srácok. Jár a gratuláció a Bestrong fiataljainak is, mert az osztálykülönbség ellenére az első harminc percben felvették a kesztyűt a böszörményiekkel, a második harmadban pedig egyértelműen az esélyesebb rivális fölé nőttünk. Jó dinamikájú mérkőzést játszottunk, sok helyzettel, s bár a kapu előterében sokszor pontatlanok voltunk, így is sikerült magabiztos győzelemmel kezdenünk a felkészülést. Az eredménynél fontosabb, hogy mindenki megfelelő játékidőt, 45-60 percet kapott, amit az alapozás ezen szakaszában ideálisnak tartok. Két hete kezdtük újra a munkát, jelenleg az erő és az állóképesség fejlesztésén van a hangsúly, de jó volt látni, hogy az intenzív terhelés ellenére ilyen jól mozogtak a srácok.