Becsülettel helytállt U19-es lánycsapatunk a listavezető ellen

André Antónia tanítványai a bajnokaspiráns Mezőkövesdet fogadták szombaton a Pallagi Edzőcentrumban.

Szezonbeli legnehezebb mérkőzésére készült U19-es lánycsapatunk, amely szombaton a listavezető Mezőkövesd ellen lépett pályára. A matyóföldi hölgykoszorú még nem talált legyőzőre a bajnokságban, így nem meglepő, hogy imponáló statisztikával vezeti a tabellát. Lányaink kettőzött erővel készültek a rangadóra, hiszen szerettek volna meglepetést szerezni.

Az első félidőben valamivel többet birtokolta a labdát a Mezőkövesd, ám a debreceniek szervezetten, fegyelmezetten futballoztak, egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. A 14. percben, kihasználva kapusunk alacsonyabb termetét, szabadrúgásból megszerezték a vezetést a vendégek. Nem sokkal később érkezhetett volna a válasz, de kimaradt a nagy lehetőség, míg a kék-sárgák egy védelmi megingást kihasználva a játékrész hajrájában megduplázták előnyüket. Három perccel a szünet előtt azonban visszajött a meccsbe csapatunk, miután Éles Réka értékesítette a jogosan megítélt büntetőt.

Nem indult jól számunkra a második játékrész, rögtön az első támadás végén a vendégek is tizenegyest végezhettek el, melyet Visnyánszki váltott gólra. Négy perccel később egy lecsúszott beadás után hullott a labda a debreceni kapuba, ezzel pedig már hárommal vezetett a Mezőkövesd. Csapatunk viszont nem tört meg, a lányok mindent megtettek, hogy közelebb zárkózzanak ellenfelükhöz. Az első nagyobb lehetőségünk kimaradt, de a 86. percben Éles Réka bevette a vendégek kapuját, 4–2-re módosítva az eredményt. Többre azonban már nem maradt idő, a borsodi alakulat elvitte a három pontot Pallagról.

Szégyenkezésre ugyanakkor nincs okunk, hiszen amit lehetett, megtettek lányaink, alaposan megráncigáltuk az oroszlán bajszát. Míg a Mezőkövesd edzője tudta frissíteni csapatát, a mieink cserék nélkül játszották végig a mérkőzést.

Leány U19 Észak-Keleti csoport, 14. forduló

DEAC–Mezőkövesd 2–4 (1–2)

DEAC: Oláh – Sovány, Fekésházy, Balogh M., Veres, Keczán, Papp B., Zelei, Tóth L., Éles, Katona

Edző: André Antónia

Gólszerző: Éles (42., 86.)

André Antónia: A Mezőkövesd egy nagyon jó csapat, nem véletlenül vezetik veretlenül a tabellát. Ennek ellenére azt kell mondjam, magunkat vertük meg, három gólt ajándékoztunk ellenfelünknek, ha kicsit jobban koncentrálunk, ezek elkerülhetőek lettek volna. A lányok nagyon készültek erre a mérkőzésre, talán kicsit túlságosan izgultak, de a vereség ellenére nem tudom elmarasztalni őket. Rúgtunk két gólt, s mindkét félidőben kihagytunk egy-egy ziccert, s látványos támadásokat vezettünk. A csapat mindent megtett, nagy akarattal futballoztunk és egységesek voltunk, ez most ennyire volt elegendő. Ősszel 6–1-re maradtunk alul a listavezető otthonában, a mostani 4–2 vállalható vereség, s ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, szorosabban is alakulhatott volna a találkozó.