Behúztuk a kötelezőt

A DASE U14-es alakulata mindkét félidőben kétszer vette be a Hajdúsámson kapuját és négygólos győzelemmel zárta a hetet.

Előző héten megszakadt a jó sorozat, első verségét szenvedte el Molnár Máté alakulata. Fiataljaink a sereghajtó Hajdúsámson ellen szerették volna javítani a botlást, mely gárdával vasárnap délelőtt találkoztak.

Nagy iramot diktáltak az első perctől fiataljaink, szépen járt lábról-lábra a labda, beszorították ellenfelüket védőharmadába. Több helyzet is adódott, a fölény pedig a 20. percben góllá érett, ekkor Bartha Máté volt eredményes. Nem sokra rá a vendégek is betaláltak, ám saját kapujukba került a labda, így csapatunk találata gyarapodott. Szünetig még növelhettük volna az előnyt, de már nem sikerült bevenni a sámsoni kaput.

Fordulás után továbbra is csapatunk dominált, a gólra sem kellett sokat várni, melyet a 45. percben Boros Barnabás jegyezhetett. Öt minutum elteltével Sipos Zsombor is mattolta a vendégek védelmét és 4-0 állt az eredményjelzőn. A hátralévő időben tovább nyílhatott volna az olló, ám a gólok számában már nem történt változás. Csapatunk magabiztos győzelmet aratott és szilárdította meg első helyét a táblázaton.

Megyei U-14 B 9. forduló

DASE – Hajdúsámson 4-0 (2-0)

DASE: Molnár G. – Karacs, Molnár L., Vincze-Gál, Holba, Tokai, Bartha, Tarr, Sipos

Cserék: Simkovics, Tóth B., Boros, Birki Szabó Br., Birki Szabó Ba., Dan, Kanál

Edző: Molnár Máté

Gólszerzők: Bartha 20’, Demeter 26’ (öngól), Boros 45’, Sipos 50’

Molnár Máté: A srácok összekapták magukat a múltheti vereség után, sokkal motiváltabbak, összeszedettebbek voltak és egymásért is küzdöttek. Újra szép futballt játszottunk, odafigyeltünk az utolsó passzokra is, ennek meg is lett az eredménye. Rúgtunk négy gólt, bár ha kicsit pontosabbak vagyunk, nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Gratulálok tanítványaimnak, le a kalappal előttük.