Büntetőpárbajban maradtunk alul

U19-es csapatunk szombaton az Országos Kupában lépett pályára a Sajóvölgye otthonában.

Lezárult a nyári felkészülés, szombaton már tétmérkőzés várt Dobos Attila legénységére. De még nem pontokért szálltak harcba fiataljaink, hanem egy másik sorozatban, a kupában. Az 1. fordulóban a Sajóvölgye otthonában próbálta kivívni a továbbjutást csapatunk.

A nagy hőség ellenére lendületesen kezdtek a Dobos-tanítványok, próbálták ráerőltetni akaratukat ellenfelükre. A hazaiak többnyire mélységi indításokkal igyekeztek védelmünk mögé kerülni, a 10. percben pedig sikerrel is jártak. Védőnk és a kapus nem értette meg egymást, a Sajóvölgye támadója pedig élt a lehetőséggel és megszerezte övéinek a vezetést. Nem örülhettek sokáig az előnynek, öt minutum elteltével egy szépen felépített támadás végén Kozma Balázs vette be a kaput. Akár fordíthattunk volna, erre több lehetőség is volt, de a befejezéseknél nem voltunk elég higgadtak. A 30. percben ismét hibázott védelmünk, így megint a hazaiaknál volt az előny. Megnyomta az utolsó negyedórát csapatunk, beszorítva a piros-kékeket védőharmadába, ennek végül meg is lett az eredménye: Szathmári Zsombor ugratta ki Kecskés Martint, aki átvette a labdát, majd belépve a tizenhatoson belülre, a kimozduló kapus mellet higgadtan a hálóba lőtt. Ezzel kialakult a félidei végeredmény, a döntés a második játékrészre maradt.

Fordulás után sem változott a játék képe, fiataljaink a földön tartva, járatva a labdát építették támadásaikat, míg a putnokiak továbbra is hosszú indításokkal operáltak. Erre már jól reagált védelmünk, így kevés dolga volt a vonalon Osztotics Bendegúznak. Támadásaink magukban hordozták a veszély, ám sehogy sem sikerült bevinni a döntő találatot. Az utolsó percben Szuháj Adrián lábában volt a továbbjutás, de a kapusba rúgta a labdát.

A hosszabbításban mindent megpróbáltak fiataljaink, közelebb is álltak a győzelemhez, mint a hazaiak, de gól nem született a 2×15 perces ráadásban. Következtek a büntetők. A 11. párig nem fej-fej mellett haladtak a felek, majd jöttek a hálóőrök. Kapusunk hibázott, míg a Sajóvölgye cerberusa értékesítette a magáét, így csapatunk búcsúzott a kupától.

MLSZ Országos U19 Kupa 1. forduló

Sajóvölgye FS – DEAC: 2-2 (2-2)

DEAC: Osztotics – Harasztosi, Kozma (Bartók 63’), Molnár (Etemez 63’), Szuháj, Juscsák (Incze 46’), Szmáhin, Kecskés (Ujvári 46’), Szathmári (Sike 90’), Varga, Pirka (Vida 46’)

Vezetőedző: Dobos Attila

Gólszerzők: Kozma 15’, Kecskés 43’

Dobos Attila: A mérkőzés összképe alapján simán nyernünk kellett volna ma, de ajándékoztunk két gólt ellenfelünknek. Míg mi próbáltunk focizni, ellenfelünk ívelgette előre a labdát, előttünk adódtak helyzetek, ha pontosabbak vagyunk a befejezéseknél, a rendes játékidőben eldönthettük volna a mérkőzést. A hosszabbításban is mindent megpróbáltunk, de nem sikerült betalálnunk, a büntetőpárbajban pedig végül alulmaradtunk. Sajnos a Sajóvölgye a mumusunk, mindig megszenvedünk ellenük. A bajnokságban megpróbálunk visszavágni majd a kupavereségért.