DASE megye U19: Tovább a dobogóért

A megyei I. osztályú ifibajnokság vasárnapi fordulójában Csikós László duplájával múlta felül a DASE a Sárrétudvarit.

Kozma László csapata a múlt héten fontos mérkőzésen maradt alul a Berettyóújfalu ellen, ám vasárnap délután kiköszörülték a csorbát az agráros fiatalok, s hátrányból fordítva arattak győzelmet.

Nem indult jól a mérkőzés debreceni szempontból, talán az előző heti meccs hagyott nyomot a fiúkban, az első félidőben ugyanis a Sárrétudvari szerezte meg a vezetést. A felek őszi összecsapásán is a mostani vendégek jutottak előnyhöz, ám akkor a szünetre már a DASE javára fordult a kocka. Ezúttal azonban sokáig nem jött a várva várt egyenlítés, a forduláskor még mindig 0–1 állt az eredményjelzőn.

Több mint egy óra kellett, hogy a Kozma-csapat magára találjon, ám a félidő derekán előbb Szabolcsi egyenlített, majd Csikós László is megzörgette a vendégek hálóját, ezzel megfordítva az állást. A győzelmet is Csikós biztosította be, aki közvetlenül a lefújás előtt szerezte meg a DASE harmadik találatát. Vasárnapi sikerével csapatunk megerősítette helyét a dobogó harmadik fokán.

Megyei I. osztály ifjúsági, 25. forduló

DASE–Sárrétudvari KSE 3–1 (0–1)

DASE: Nagy Zs. – Pindicska, Bíró, Czibere (Csikós, a szünetben), Fekete, Sándor, Tóth B. (Haraszin, 62.), Tőkei (Szabolcsi, 62.), Dési (Bagdi, a szünetben), Bojti, Pató

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Szabolcsi (66.), Csikós (73., 92.)

Kozma László: Megküzdöttünk a három pontért, feledhető játékkal, de sikerült nyernünk. Az első félidőt gyakorlatilag odaadtuk az ellenfélnek, hátrányba is kerültünk, nem ez volt a legjobb mérkőzésünk a szezonban. A fordulás után kicsit összekapta magát a társaság, a cserék remekül szálltak be, sikerült az utolsó húsz percre megélénkülni és megfordítani a meccset. Ahhoz, hogy a dobogón maradjunk, nagyon oda kell figyelnünk a hátralévő mérkőzéseken, minden pontra égető szükségünk van.