DASE U14: Szezonzáró győzelmüket Dan Robinak ajánlották a srácok

A megyei korosztályos bajnokság utolsó fordulójában magabiztos, ám vezéráldozattal járó győzelmet arattak Hegedűs Györk tanítványai.

Szezonzárásként a sereghajtó Sárrétudvarival találkozott Hegedűs Györk bajnoki bronzérmes csapata, mely mérkőzésen azzal a céllal léptek pályára srácaink, hogy jó játékkal koronázzák meg egész éves teljesítményüket.

Csapatunk már a mérkőzés elején megmutatta, ki az úr a háznál, ifjoncaik nyomás alá helyezték ellenfelüket, nem egyszer került veszélybe a sárrétudvari kapu. Levegőben lógott a vezető találat, mely a 10. percben meg is született, és amit újabb 10 minutum alatt még kettő követett. Fiataljaink kissé visszavettek a tempóból, mintha lanyhult is volna a figyelem, ezt pedig kihasználta az ellenfél, egy védekezési hibát góllal büntetett. Szinte azonnal jött a válasz és ismét háromra nőtt csapatunk előnye, majd a félidő végére tovább nyílt az olló, még kétszer megrezdült az ellenfél hálója.

A második játékrész is jól indult, két percen belül kétszer kapitulált a vendégek védelme, mely találatokat újabbak követhették volna, ám a végjátékokban nem a legjobb döntések születtek. A Sárrétudvari hétgólos hátránynál sem adta fel, két lehetőségét is gólra váltva, faragott a hátrányából, ám csapatunk győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az utolsó percekben egy párharc után Dan Róbert fájdalmas arccal maradt fekve a gyepen, azonnal látszódott, nagy a baj. Játékosunkat azonnal kórházba szállították, nagy a valószínűsége, hogy eltört a karja. Az eset után szakvezetőnk, az ellenfél mesterével és a játékvezetővel egyetértésben, nagyon helyesen úgy döntött, itt ért véget a mérkőzés, hiszen mindenkit megviseltek a történtek. Csapatunk így 8-3 arányban nyert a szezonzárón.

Dan Róbertnek mielőbbi felépülést kívánunk, várjuk vissza.

Szép volt srácok!

Megyei U-14 A csoport 22. forduló

DASE – Sárrétudvari: 8-3 (6-1)

DASE: Varga K., Nagy A., Villás, Fórizs, Palercsik, Pindicska, Rácz, Szabó J., Ivánka

Cserék: Szűcs, Kristóf, Forgó, Kiss B., Elek, Dan

Vezetőedző: Hegedűs Györk

Gólszerzők: Szabó J. 10’, 28’, 38’, Fórizs 13’, Pindicska 20’, 36’, Ivánka 23’, 34’

Hegedűs Györk: Jól kezdtük a mérkőzést, amit megbeszéltünk, viszont láttam a pályán, bár háromgólos előnyünknél kissé túlságosan is megnyugodtunk, volt egy védelmi megingásunk. De rendeztük a sorokat, ismét uraltuk a meccset, sorra dolgoztuk a helyzeteket, melyekből többet ki is használtunk. Sajnos örömünket beárnyékolta egy súlyos sérülés, Dan Robinak valószínűleg eltört a karja, akit azonnal kórházba szállítottunk. Gratulálok a fiúknak, nem csak a mai sikerhez, hanem egész éves teljesítményükhöz. A győzelmet Robinak ajánljuk, mielőbbi felépülést kívánunk neki.