DASE U17: Ezúttal egy góllal válaszoltunk a tizenháromra

Ahogyan az idősebb korosztályra, U17-es csapatunkra is a legnehezebb ellenfél várt a regionális bajnokság 19. fordulójában.

Kozma László tanítványai a valószínűsíthető bajnokkal, a Várdával találkoztak szombat délután. Azt már előzetesen sejteni lehetett, hogy miként ősszel – akkor 13–0 lett a vége – a vendégek győzelmével zárul a találkozó, hiszen a szabolcsiak keretében több olyan játékos volt, akiknek a felnőtt labdarúgás közege sem ismeretlen.

A két csapat közti különbség hamar megmutatkozott, nem telt el húsz perc a mérkőzésből, amikor már négy góllal vezetett a Várda. A mieink próbáltak bátran, határozottan futballozni, ám a vendégek játéka sokszor indokolatlan durvaságba csapott át, a vitatott sziutációkat pedig hangos reklamálás követte. A játék minden elemében jobbak voltak a vendégek, akik a félidő végére nyolc góllal léptek el, de Csikós László kozmetikázott az eredményen, kiválóságunk a kimozduló kapus mellett gurított a hosszú alsóba.

A szünet után tovább nyílt az olló, még ötször zörrent meg a mieink hálója. A vendégek fejjel, szöglet után, kombinatív támadások végén, s szabadrúgásból is eredményesek voltak, utóbbi különösen tetszetősre sikeredett. Ahogyan ősszel, szombaton is tizenhárom gólt kapott a DASE a bajnokaspiránstól, ám Csikós révén ezúttal volt válaszunk.

Regionális U19-es bajnokság, 19. forduló

DASE–Várda LA 1–13 (1–8)

DASE: Gál – Haraszin, Czibere (Kelemen, 63.), Sándor (Szilágyi, a szünetben), Csikós, Dési (Csukodi, 63.), Bagdi, Pató, Bíró, Szabolcsi (Szabó E., 63.), Borkó

Edző: Kozma László

Gólszerző: Csikós (21.)

Kozma László: Ezen a mérkőzésen nem az eredmény érdekelt, csupán azt kértem a játékosaimtól, legyen tartásunk, a 90 perc végén emelt fővel jöhessünk le a pályáról. Kemény, határozott játékot kértem, melyet időnként láttam is, néha még túl kemények is voltunk, de ez betudható a sebességbeli különbségnek, néhány belépővel elkéstünk. Szabálytalanságaink viszont nem voltak durvák, szándékosak, főleg nem alattomosak. Ellenfelünkről viszont ugyan ez nem mondható el, voltak olyan megmozdulásaik, melyek nem a labdára irányultak, így válaszoltak a mi kemény játékunkra. Amit a játékosaimtól hiányoltam, az a zsiványság, illetve egy kis harciasság, akkor talán nem lett volna ilyen nagyarányú a különbség. Kozmetikázhattuk volna az eredményt, ha bátrabbak, határozottabbak vagyunk, ez helyenként hiányzott a játékunkból.