DEAC U14: Drámai végjáték után értékes pontszerzés

Takács Tamás alakulata fordulatos mérkőzésen döntetlenre végzett az előzetesen esélyesebbnek tartott Békéscsabával.

Legutóbb napra pontosan egy hónappal ezelőtt ünnepelhetett győzelmet U14-es együttesünk, azóta két pontot gyűjtöttek össze fiataljaink, ám az igazsághoz hozzátartozik, hogy rendre élcsapatokkal találkoztak. Szombat délután is egy jó erőkből álló rivális érkezett a Sportcampus műfüves pályára, Takács Tamás legénysége a Békéscsabát látta vendégül.

A csabaiak ősszel magabiztos győzelmet arattak korosztályos csapatunk felett, s ezúttal is jobban kezdtek, egy oldalszabadrúgás után Paulik Áron fejesével pedig a vezetést is megszerezték. Szerencsére a válasz sem váratott magára sokat, a 20. percben Molnár Gergő a tizenhatos előteréből végezhetett el szabadrúgást, a labda pedig a sorfalon megpattanva védhetetlenül vágódott a kapu bal oldalába. A folytatásban inkább a vendégek akarata érvényesült, Bárnai Dominik lövése a kapufán csattant, majd a mezőny legjobbja, Benyovszki Ádám tesztelte Varga Mátét, de kiváló hálóőrünk állta a sarat. A szünet előtt aztán a mieink is megszerezhették volna a vezetést, Balogh Norbert jó ütemben ugratta ki Barna Szabolcsot, aki jó ütemben lőtt kapura, de kevéssel célt tévesztett.

Maradt tehát az 1–1, a második félidőt pedig úgy folytattuk, ahogyan az elsőt abbahagytuk: lendületes, szervezett játékkal, stabil védekezéssel és gyors, veszélyes ellenakciókkal. A labdabirtoklási fölény ellenére nem tudott sok helyzetet kialakítani a Békéscsaba, amely főleg rögzített játékhelyzetek után veszélyeztetett, egy szögletet követően Benyovszki fejese mellé ment, majd nem sokkal később Komlósi Rupert találta el a kapufát. A dráma a hajrára maradt: a rendes játékidő utolsó percében egy rövid hazagurításra a csereként beállt Komádi Dominik csapott le, majd a kapust is kicselezve vezetést szerzett a mieinknek, de a hosszabbításban tizenegyeshez jutott a Békéscsaba, amelyet Giczey Tamás higgadtan gólra váltott. A vége tehát pontosztozkodás, 2–2-es döntetlen, ami a látottak alapján megérdemeltnek mondható, fiataljaink rászolgáltak legalább az egyik pontra.

MLSZ országos U14, Alap csoport Kelet, 22. forduló

DEAC–Békéscsaba 1912 Előre 2–2 (1–1)

DEAC: Varga M. – Sámi (Molnár G., a szünetben), Balogh N. (Magyar, 54.), Pelyvás-Ferenczik (Hajdu, 60.), Szabó Z. (Péter M., 72.), Kaprinyák (Balmaz, 54.), Miskolci, Tar, Barna Sz. (Majtényi, 60.), Molnár G. (Komádi, 72.), Csalánosi

Gólszerzők: Molnár G. (20.), Komádi (80.)

Takács Tamás: Amit megbeszéltünk, maximálisan betartották a srácok, közel jártunk ahhoz, hogy mindhárom pontot itthon tartsuk a jó erőkből álló Békéscsaba ellen. A fejlődés megkérdőjelezhetetlen, a gyerekeknek is el kell hinniük, hogy a legjobbakkal is felveszik a versenyt, bátrabb játékkal a második félidőben el is dönthettük volna a mérkőzést. A végén így is megszereztük a vezetést, sajnálom, hogy az előnyt nem sikerült megőrizni a lefújásig, de nagyon gratulálok a játékosaimnak, hatalmasat küzdöttek ma is!