DEAC U17: Magabiztos győzelem a rangadón

A regionális bajnokság 20. fordulójában a Tarpával találkozott Balla Imre együttese, fiataljaink kiváló teljesítményt nyújtva gyűjtötték be a három pontot.

Az ezüstérem szempontjából kiemelten fontos rangadó várt a DEAC U17-es csapatára vasárnap délelőtt. A mieinken kívül még két gárda, a Tarpa és a Loki Focisuli pályázik arra, hogy a dobogó második fokán zárja az idei bajnokságot. Balla Imre tanítványai ezúttal a közvetlen rivális szabolcsiakat fogadták, egy esetleges győzelemmel pedig elléphettek a mieink a tarpaiaktól.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, az első negyedórában az agresszív futball érvényesült, csapatunk időnként beszorult kapuja elé. Hiába a kezdeti fölény, védelmünk remekül működött, Ratkunak csak elvétve akadt dolga. Ahogy telt az idő, a mieink lendületbe jöttek, kiegyenlítődött a játék, jó iramú, színvonalas játék zajlott a pályán. A 21. percben előnybe került csapatunk: egy szépen kivitelezett akció végén Kiss Nándorhoz került a labda, aki higgadtan, a kapuson átemelve juttatta a gólvonalon túra a játékszert. A félidő hátralévő részében több helyzetet is kidolgoztak a mieink, újabb gól azonban már nem született, így egygólos vezetés birtokában mehettünk pihenőre.

Szünet után sem változott a játék képe, jó ritmusban futballoztak a csapatok, a színvonal méltó volt a rangadóhoz. Az 55. percben megduplázták előnyüket fiataljaink: egy szélről érkező labdát Tóth Sándor lőtt a tarpai kapuba. Kétgólos vezetésnél sem vettek vissza a tempóból a Balla-tanítványok, akik továbbra is támadó szellemben futballoztak, ennek pedig a 62. percben meg is lett az eredménye: Dari Balázst csak szabálytalanul tudták megállítani a vendég védők a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt maga a sértett végezte el, aki nem hibázott. Ekkor lényegében el is dőlt a mérkőzés, bár próbálkoztak a szabolcsiak, lélekben viszont érezték, háromgólos hátrányból már nem fognak felállni. A remek teljesítményt a rendes játékidő utolsó percében koronázták meg a mieink, a csereként pályára lépő Kopjári 16 méterről a rövid felsőbe lőtt, beállítva ezzel a 4–0-s végeredményt. Csapatunk kiváló játékkal tartotta itthon a pontokat, nagy lépést téve az ezüstérem felé. Szép volt, srácok!

Regionális U17-es bajnokság, 20. forduló

DEAC–Tarpa SC 4–0 (1–0)

DEAC: Ratku – Al-Rubaye (Szikszai, 72.), Kerezsi (Ferenczi, a szünetben), Karika, Víg (Kozma B., 79.), Kövér, Dari, Kiss N. (Sándor B., 63.), Almási (Pál, 69.), Virág (Komádi, 72.), Tóth S. (Kopjári, 79.)

Edző: Balla Imre

Gólszerzők: Kiss N.(21.), Tóth S. (55.), Dari (62.), Kopjári (90.)

Balla Imre: Nem csupán nevében volt rangadó ez a mérkőzés, a játék színvonalára sem panaszkodhattunk. Egy hozzánk hasonló erősségű csapattal találkoztunk, tisztában voltunk vele, hogy a Tarpa milyen játékstílust képvisel, erre pedig sikerült jól felkészülnünk. Az első 10-15 percben letámadott minket ellenfelünk, olykor beszorultunk a kapunk elé, de idővel kiegyenlítődött a játék. Szervezetten védekeztünk, a kapunk nem nagyon került veszélybe, a túloldalon pedig számos helyzetet alakítottunk ki, melyek közül egyet sikerült értékesíteni. A második félidőben tovább növeltük előnyünket, így magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot. Mindenki nagyon jó teljesítményt nyújtott, ezzel a hozzáállással, hasonlóan koncentrált játékkal a legerősebb riválisokkal is felvesszük a versenyt. Gratulálok a csapatnak!

Fotó: Égerházi Péter