A kiemelt bajnokságban szereplő lányaink hiába játszottak végig fölényben a Ferencváros ellen, helyzeteikkel rosszul sáfárkodtak, így be kellett érniük egy ponttal.
Az erőltetett menet végén könnyebbnek ígérkező mérkőzés várt bajnoki ezüstérmes csapatunkra, ugyanis szombat délután a 11. helyen szerénykedő Ferencvárost fogadták a Pallagi Edzőcentrumban. A papírforma egyértelműen a mieink mellett szólt, de azt a pályán is érvényesíteni kell, játékban is látszania kell a különbségnek.
Az egész mérkőzésen lányaink játszottak fölényben, de mintha hiányzott volna az az elszántság, mely mindig is jellemző volt rájuk. Nem volt meg az átütőerő a játékukban, nem koncentráltak eléggé. Ennek ellenére sokszor veszélybe került a Ferencváros kapuja, a helyzeteket viszont nem sikerült gólokra váltani. A befejező szituációkban rendre hibáztak lányaink, rossz döntéseket hoztak, így hiába a fölény, eredményességben ez nem mutatkozott meg. Gólnélküli döntetlennel ért véget a találkozó, mely a Ferencváros számára hízelgő eredmény.
Leány U19 Kiemelt csoport, 26. forduló
DLA-DEAC–Ferencvárosi TC 0–0
DLA-DEAC: Kovács K. – Kota, Pintér (Komlós), Urbán, Hardon, Jakus, Kengye, Pap A., Rák, Nagy M. (Vén), Kiss B.
Edző: Krascsenics Csilla
Krascsenics Csilla: Az első félidőben azt éreztem, nincs meg a lányokban az a tűz, mely máskor bennük volt. Voltak helyzeteink, de a befejezéseknél nem koncentráltunk eléggé, illetve nagyon kevés alkalommal próbálkoztunk átlövésekkel. A második félidőben végig mi uraltuk a játékot, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, de a befejezéseknél rendre rossz döntéseket hoztunk, a kulcspasszoknál hibáztunk. Ma Fortuna sem a mi pártunkat fogta, kapufáról is kifelé pattant a labda. Sajnálom, hogy nem tudtuk begyűjteni mindhárom pontot, de nincs semmi probléma, megyünk tovább, de szerdán sokkal koncentráltabb játékot várok a lányoktól.
