Egy híján egy tucat

Esélyt sem adtak a DEAC ifistái ellenfelüknek és nagyarányú győzelmet arattak a vármegyei bajnokság 11. fordulójában.

Az élről várhatta a szombati mérkőzést Kozma László együttese, mely játéknapon az alsóházban tanyázó Nyíradonyt fogadták. Csapatunk azzal a céllal lépett pályára, hogy begyűjtve a három pontot, megőrzik listavezető pozíciójukat.

Már az első percekben látszott, ezen a napon nincs azonos súlycsoportban a két gárda, fiataljaink érvényesítve akaratukat, középkezdés után nyomás alá helyezte ellenfelét. Többször is veszélybe került a Nyíradony kapuja, de a vezető találatra a 12. percig kellett várni, viszont innentől beindult a gólgyártás, az első félidő végéig még négyszer mattoltuk a védelmet.

Fordulás után is az történt a pályán, amit a Kozma-tanítványok akartak, akik nagy kedvvel és a biztos előny tudatában is nagy lendülettel futballoztak. Tovább is nyílt az olló, a játékrész első felében még háromszor zördült meg a vendégek kapuja. A második felére is maradtak gólok, újabb három találattal terhelték meg fiataljaink az adonyi kaput. 11-0 lett a vége, csapatunk pedig a táblázat élén zárta a fordulót.

Vármegyei I. osztály U-19 11. forduló

DEAC – Nyíradony: 11-0 (5-0)

DEAC: Tóth D. – Keczán, Kozma, Harcsa, Veleczki, Kiss G. (Hajdu 46′), Csordás (Ari 46′), Némethy (Sarkadi 46′), Pál, Terdik, Kovács

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Kiss G. 12’, 34’, Veleczki 15’, 21’, 28’, 51’, Harcsa 47’, 53’, 74’, Keczán 72’, 80’

Kozma László: Előzetesen nem tudtuk, mire számítsunk a Nyíradonytól, de ma rossz napot fogtak ki, mi viszont jót. Végig nagy kedvvel és szemre tetszetősen futballoztunk, a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Szebbnél szebb támadásokat vezettünk, helyzeteinkből pedig tizenegyet értékesítettünk. A nagyarányú győzelemből mindenki kivette a részét, a cserék is jól szálltak be, gratulálok a csapatnak.