Egy ötös Szentendrén

U17-es csapatunk biztosan hozta a kötelezőt és gyűjtötte be idegenben a három pontot.

Kertész Tamás alakulata előző héten legyőzve riválisát, továbbra jó eséllyel pályázik arra, hogy az első helyen zárja az őszi szezont. Sűrű az élmezőny, ezért minden pontra szükség van, hibázni nem lehet a szünetig hátralévő meccseken. Jól tudják ezt a fiúk is, akik szombaton arra készültek, hogy a Dunakanyar otthonában is bezsebelik mindhárom egységet.

A két csapat közti különbség hamar megmutatkozott, fiataljaink a középkezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, jó ritmusban és támadószellemben futballoztak. Csak 11. percig bírták a nyomást a házigazdák, ekkor Nagy Attila szerezte meg a vezetést, majd nem sokra rá Boros József duplázta meg az előnyt. Próbáltak visszajönni a meccsbe a piros-feketék, de kísérleteik elhaltak térfelünk közepén, esélyük sem volt eljutni a kapunkig. Fiataljaink akarata érvényesült, csak idő kérdése volt, mikor zörgetik meg újra a hálót. A 45. percben Grecskó Marcell révén meg is született a harmadik találat, így már zsebben érezhettük a pontokat.

Szünet után sem álltak le a Kertész-tanítványok, továbbra is nagy elánnal rohamozták a Dunakanyar kapuját. Próbált kijönni a szorításból a hazai gárda, ám elvétve tudták átlépni a felezővonalat. Az 57. percben végleg eldőlt a párharc, Nagy Attila másodjára is mattolta a védelmet, ekkor 0-4 állt az eredményjelzőn. Helyzet helyzetet követett, ha pontosabbak a befejezések, a hajrára már kétszámjegyű lehetett volna a különbség. A 83. minutumban azért még Veleczki János révén sikerült betalálni, így öttel nyert csapatunk és tartja a lépést az éllovas Egerrel.

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Kelet 9. forduló

Dunakanyar SE – DEAC: 0-5 (0-3)

DEAC: Vaskó (Nagy N. 58’) – Grecskó (Sámi 46’), Juhász, Ari, Pásztor, Nagy A. (Veleczki 58’), Dudás, Papp G., Vékony, Boros, Keczán

Edző: Kertész Tamás

Gólszerzők: Nagy A. 11’, 57’, Boros 18’, Grecskó 45’, Veleczki 83’

Kertész Tamás: Tudtuk, hogy kisméretű pályán fogunk játszani, egész héten erre is készültünk, melyhez jól alkalmazkodtunk. Sikerült hamar megszereznünk a vezetést, ezt követően csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyerünk. Szünet előtt már megnyugtató előnyre tettünk szert, majd a második félidőben még jobban domináltunk, és tovább nyitottuk az ollót, ha helyzeteinkkel jobban sáfárkodunk, nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk. Azok, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak, bizonyították, lehet rájuk számítani, annak pedig külön örülök, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a meccset. Gratulálok a csapatnak.