Egy tucatig meg sem álltak a lányok

U16-os lánycsapatunk vasárnap délután kiszakította a gólzsákot, tizenkétszer vette be a Hatvan kapuját.

Remek rajtot vett Harcsa Csaba együttese, előző héten hétgólos győzelemmel indította a szezont. Vasárnap újabb kihívás várt a lányokra, ezúttal a Hatvan együttesét fogadták és úgy léptek pályára, hogy megduplázzák győzelmeik számát.

Az már az első percekben látszott, a két csapat nincs egy súlycsoportban, lányaink a kezdés után nyomás alá helyezték ellenfelüket. A vendégek próbáltak minél zártabban védekezni, ám az 5. percben Tóth Boglárka eresztett el egy löketet, a labda pedig a keresztlécről vágódott a vonalon túlra. A Hatvan a bekapott gól után sem nyílt ki, a Harcsa-tanítványok viszont nem találták a rést a falon, hiába járatták a labdát, nem sikerült megbontani a védelmet. Csapatunk taktikát váltott, mélységi indításokkal próbálkoztunk, ennek meg is lett az eredménye, a játékrész végéig Gáll Zsófia, Faggyas Jázmin és Tóth Boglárka is bevette a kaput.

Szünet után beindult a gólgyártás, a 45. percben Sári Bianka villant és már 5-0 állt az eredményjelzőn, majd két minutum múlva Faggyas Jázmin második találatát jegyezhette. Ezzel el is dőlt a meccs, zsebben volt a három pont, de nem dőltek hátra lányaink, továbbra is lendületesen és kombinatívan futballoztak. A hátralévő időben is gyakran megzördült a Hatvan hálója, Sári Bianka és Sárosi Dóra még kétszer vette be a kaput, illetve Veres Nadin és Homovics Zita is feliratkoztak a gólszerzők közé.

Leány Regionális U-16 Észak-Keleti csoport 3. forduló

DVSC-DEAC – FC Hatvan: 12-0 (4-0)

DVSC-DEAC: Nagy M. – Papp B. (Gulyás 69’), Gáll, Sárosi, Veres (Balogh 69’), Homovics (Fenyő 69’), Sári, Debreceni, Tóth B., Nagy E. (Kertész 69’), Majoros (Faggyas 22’)

Edző: Harcsa Csaba

Gólszerzők: Tóth B. 5’, 39’, Gáll 31’, Faggyas 33’, 47’, Sári 45’, 56’, 64’, Veres 57’, Sárosi 59’, 80’, Homovics 67’

Harcsa Csaba: Óvatosan kezdtünk, kerestük a rést ellenfelünk védelmén, próbáltuk megbontani a hátsó alakzatot. Sikerült megszereznünk a vezetést, de az ivószünetig nem történt változás játékunkban. A rövid pauza alatt elmondtam a lányoknak, miképp tudunk hatékonyabbak lenni. Azt kértem tőlük, mélységi indításokkal próbáljanak a védelem mögé kerülni. Ez meg is hozta a változást és gólokban is megmutatkozott, háromszor is bevettük a kaput. Szünetben szerkezetet váltottunk, ez jó döntésnek bizonyult, kombinatívan futballoztunk, mélységi indításaink, széleken vezetett támadásaink és átlövéseink eredményesnek bizonyultak. Gratulálok a lányoknak, végig nagy szívvel, egymásért és a csapatért futballoztak, nagyon büszke vagyok rájuk.