Félidőnkét hatot vágtunk

U16-os lányaink kiütéses győzelemmel zárták vasárnap a Gödöllő elleni mérkőzést.

A Várda elleni gólzáporos győzelem után papíron nehezebb mérkőzés várt Balogh József tanítványaira, ugyanis riválisukat, a szintén dobogóra pályázó Gödöllőt fogadták. Az őszi találkozón a Pest vármegyeiek megnehezítették csapatunk dolgát, vezettek is kettővel, de végül sikerült behúzni azt a párharcot.

Ezúttal hamar dűlőre akartuk vinni a meccset, nagy elánnal vetettük magunkat a küzdelembe, nyomás alá helyeztük a vendégeket. Az első találatra azonban még várni kellett, egészen a 13. percig, ekkor Gáll Zsófia vette be a kaput. Egy ideig még tartotta magát a Gödöllő, de a 22. minutumtól már hárommal mentünk, ekkor még visszajöttek a meccsbe a Pest vármegyeiek, ám góljukra gyorsan hárommal válaszoltunk és megnyugtató előnnyel mehettünk szünetre.

Fordulás után sem vettünk vissza a tempóból, voltak időszakok, mikor kapujukhoz szegeztük ellenfelünket. Birtokoltuk a labdát, szemre tetszetősen, tudatosan futballoztunk. Az 52. percben tovább nyitottuk az ollót, az 59. minutumban pedig már 10-1 állt a kijelzőn. A hajrában még kétszer mattoltuk a Gödöllői védelmet, így több mint tíz lett közte a végére.

Leány Regionális U-16 Észak-Keleti csoport 17. forduló

DVSC-DEAC – Gödöllő: 12-1 (6-1)

DVSC-DEAC: Szilágyi – Papp B. (Kapczár 41’), Gáll, Sárosi, Faggyas, Veres, Homovics (Nagy M. 50’), Sári B., Tóth B. (Balogh 64’), Nagy E., Bíró

Edző: Balogh József

Gólszerzők: Gáll 13’, 55’, 57’, Homovics 22’, 40’, Sári B. 23’, Bíró 32’, 39’, Tóth B. 52’, Sárosi 59’, 73’, 76’

Balogh József: Szerettük volna előző heti jó formánkat átmenteni a mai mérkőzésre, amely sikeres volt. Az első perctől az utolsóig birtokoltuk a labdát, párharcokat nyertünk, szépen felépített támadásokat vezettünk. A csapatrészek között megvolt az összhang, okosan járattuk a labdát, jól használtuk a széleket, mélységi indításaink ültek. Nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, melyekből tizenkettőt értékesítettünk. Végig magabiztosak voltunk, nem hagytunk teret ellenfelünknek, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Gratulálok a lányoknak, de a másik két csapatunknak is, egy igazán szép triplázás lett a mai vasárnap!