Gólgazdag első győzelem

U19-es lányaink alaposan megrázták a gólfát, tizenhármat vágtak szerdán a Mezőkövesdnek.

Laczkovszki Ágnes csapata még nem szerzett pontot az eddigi három fordulóban, de jó esély kínálkozott arra, hogy szerdán első győzelmüket ünnepeljék. A hétközi mérkőzésen azt a Mezőkövesdet fogadták, amely gárda szintén gyűjtött egység nélkül állt a tabella végén.

Jó ritmusban és támadószellemben kezdtünk, érvényesítettük akaratunkat, az első perctől beszorítottuk ellenfelünket védőharmadába. Nem is bírták sokáig a nyomást a matyóföldiek, a 11. minutumban kapituláltak, ekkor Fecsó Zina volt eredményes. Közeledve a félidő derekához Hock Rebeka duplázott, majd Gáll Zsófia és Homovics Zita is megzörgették a hálót, így a 25. percben már 4-0 állt az eredményjelzőn. Lényegében eldőlt a meccs, nehéz volt elképzelni, hogy a vendégek feltámadnának, hiszen a felezővonalat is csak elvétve lépték át. A 33. minutumban tovább nyílt az olló, Czene Sára is beköszönt, majd szünet előtt Fecsó második találatát jegyezhette.

Fordulás után sem változott a játék képe, mi domináltunk, a sárga-kékek térfelén pattogott a labda, akik csak a védekezéssel voltak elfoglalva. Ebben az etapban Czene nyitotta a gólok sorát a 47. percben, két minutum múlva pedig Borsi Lili is bevette a kaput. Lényegében az történt a pályán, amit mi akartunk, hatalmas volt a fölényünk. A 62. percben Szász Gréta is a vonalon túlra juttatta a labdát, a vendégek középkezdése után pedig Magyar Hanna mattolta a védelmet. A hátralévő időben még kétszer kellett maga mögé nyúlnia a kövesdi hálóőrnek, előbb Szász Gréta, majd Czene Sára vette be kapuját, a vége pedig 13-0 lett.

Leány Regionális U-19 Északkeleti csoport 4. forduló

DVSC-DEAC – Mezőkövesd: 13-0 (7-0)

DVSC-DEAC: Szilágyi – Papp B. (Magyar 46’), Gáll. Király (Perpék 46’), Borsi, Fecsó, Czene, Egri, Veres (Ozsváth 66’), Homovics (Papp I. 46’), Hock (Szász 46’)

Edző: Laczkovszki Ágnes

Gólszerzők: Fecsó 11’, 37’, Hock 18’, 20’, Gáll 22’, Homovics 25’, Czene 33’, 47’, 83’, Borsi 49’, Szász 62’, 72’, Magyar 63’

Laczkovszki Ágnes: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első perctől nyomás alá helyeztük ellenfelünket, helyzeteket dolgoztunk ki. Hamar megtörtük a Mezőkövesd ellenállását, és az első félidőben le is zártuk a meccset. Szünet után is mi domináltunk, ellenfelünk térfelén tartottuk a labdát, lehetőségeink közül hatot gólra is váltottunk. Egyre jobban összekovácsolódik a társaság, ma már csapatként funkcionáltunk, egyre több jó megoldást látok, a lányok tudatosan alkalmazzák a pályán az edzéseken tanultakat. Voltak az U16-ből feljátszók, akik szintén jó teljesítményt nyújtottak. Büszke vagyok tanítványaimra, bízom abban, ez a siker ad egy lökést a folytatásra.