Gólzáporos szezonzáró

U14-es lányaink kiütéses győzelemmel fejezték be a bajnokság őszi szakaszát és várhatják az élről a tavaszi folytatást.

Az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén azzal a céllal léptek pályára Harcsa Csaba tanítványai, hogy megőrzik makulátlan mérlegüket. Ez nem tűnt komoly kihívásnak, ugyanis lányaink a sereghajtó Mezőköved otthonában zárták az őszi szezont.

Már az első percektől csak az volt a kérdés, csapatunk milyen különbséggel nyeri meg a mérkőzés. A gólszüret hamar elkezdődött, negyedórán belül már háromszor zördült meg a házigazdák hálója. Újabb 15 perc elteltével még négyszer mattolták lányaink a matyóföldi védelmet, ekkor már 0-7 állt az eredményjelzőn.

A borsodiak sűrűn gyakorolhatták a középkezdést a folytatásban is, az 50. minutumban már tízre hízott az előny. A Harcsa-tanítványok kezdhették az örömfocit, bár már a kezdő sípszótól ez jellemezte a meccset. A hátralévő időben még hétszer juttatták át a labdát a vonalon, így kiütés lett a vége. A gólzáporból, Sárosi Dóra és Puskás Marianna öt-öt találattal vették ki a részüket.

Leány Regionális U-14 HNP Észak-Kelet csoport 9. forduló

Mezőkövesd – DVSC-DEAC: 0-17 (0-7, 0-3, 0-7)

DVSC-DEAC: Mispál – Sárosi, Takács, Puskás, Mazsu, Supák, Sári B., Gulyás

Cserék: Szilágyi, Kertész, Sári R., Balogh, Nagy E., Elek, Barna

Edző: Harcsa Csaba

Gólszerzők: Takács 8’, 79’, Gulyás 9’, Sárosi 14’, 24’, 30’, 65’, 75’, Furó 17’, Barna 27’, 43’, Puskás 41’, 49’, 68’, 71’, 73’, Balogh 70’

Harcsa Csaba: Ki ne akarna ilyen szezonzáró meccset! A lányokat arra kértem, hogy az edzéseken gyakorolt szituációkat láthassam a pályán és ne fejetlenül rontsunk az ellenfélnek. Egy percig sem volt veszélyben a győzelmünk, hisz a kezdő sípszótól uraltuk a játékot. A meccs során már-már a végletekig kijátszott támadásokat vezettünk, ennek eredménye a fölényes győzelem. Azt a fajta alázatot, amit a mai mérkőzésen láthattam a lányoktól, igazában nem lehet tanítani. Örülök, hogy így zártuk az őszi szezont, illetve annak, hogy egyre nagyobb a bizalom a lányok közt. Megnyugtató előnnyel kezdhetjük majd meg a téli felkészülést. Gratulálok a lányoknak, büszke vagyok rájuk.