Győzelem Szabados Kende vezérletével

U13-as csapatunk a Sajóvölgye otthonában lépett pályára és nyerte meg a vasárnapi párharcot.

Vereséggel indította a szezont Bereczki Tamás legénysége, 4-1 arányban maradtak alul a Nyíregyházával szemben. A 2. fordulóban idegenben, a Sajóvölgye otthonába látogattak és első győzelmüket szerették volna ünnepelni ifjoncaink.

Jó ritmusban és támadófelfogásban kezdtek srácaink, érvényesítették akaratukat és Bacsa Benedek révén már a 6. percben megszerezték a vezetést. Szemre tetszetősen futballoztak a Bereczki-tanítványok, ám a 22. minutumban ledolgozta hátrányát a Sajóvölgye. Hamar jött csapatunk csattanós válasza, Szabados Kende tíz minutum alatt mesterhármast jegyezhetett és háromgólos előnnyel várhattuk az utolsó két negyedet.

A folytatás viszont nem úgy alakult, ahogy vártuk, bár Sebestyén Zétény révén sikerült növelni az előnyt, de alaposan visszaesett csapatunk teljesítménye. Sok volt a hiba és a pontatlanság a játékban, ráadásul a hazaiak csökkentették a hátrányt, három perc alatt kétgólnyira felzárkóztak. A záró etapban azért sikerült rendezni a sorokat és megtartani az előnyt, így 5-3-ra megnyertük a mérkőzést.

MLSZ Országos U13 Észak-Kelet 2. forduló

Sajóvölgye – DEAC: 3-5 (0-1, 1-3, 2-1, 0-0)

DEAC: Szegedi – Laczkó, Halczman, Bacsa, Bényei, Molnár, Mányi, Nagy G., Greskó

Cserék: Ujvárosi, Lakatos, Hidi, Balogh, Farkas, Szabados, Sebestyén

Vezetőedző: Bereczki Tamás

Gólszerzők: Bacsa 6’, Szabados 28’, 36’, 38’, Sebestyén 46’

Bereczki Tamás: Az első negyven percben szenzációsan futballoztunk, birtokoltuk a labdát, irányítottuk a játékot, hatékony volt a támadójátékunk. Türelmesen játszottunk, jól használtuk a szabad területeket és magabiztos előnyre tettünk szert. A folytatásban a fiúk elhitték, már megvan a győzelem, nem koncentráltunk kellőképpen. De nem a Sajóvölgye játéka lett jobb, sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, pontatlanul futballoztunk. Előnyünkből kettőt sikerült megtartanunk és megnyertük a mérkőzést. Kiemelném Szabados Kendét, aki mesterhármasa mellett nagyon jó teljesítményt nyújtott. A jövőben az első negyven perc pozitívumait kamatoztatnuk kell, viszont a második hibáiból tanulnunk kell. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!