Győzelemmel indítottuk a rájátszást

Esély sem adott a DASE U14-es csapata az ellenfélnek, az első félidőben hármat vágva a Nyírlugosnak, begyűjtötte a három pontot.

Csoportelsőként jutott a rájátszásba Molnár Máté alakulat és küzdhet a folytatásban az 1-6. hely egyikéért. Fiataljaink az új sorozat első párharcát hazai pályán vívták, mégpedig a Nyírlugos ellen, mely gárdát az alapszakaszban egyszer győztek le, kétszer viszont döntetlennel zárult az összecsapás.

Fiataljaink a középkezdés után éreztették ellenfelükkel, a pontok ma Debrecenben maradnak, amint útjára indult a labda, nyomás alá helyezték a vendégeket. A helyzetek sem maradtak el, volt dolga bőven a lugosi védelemnek. A vezető találat viszont tizenegyesből született, melyet a 12. percben Holba Krisztián értékesített. Jött azonnal a duplázás, két minutum elteltével Tokai Ádám mattolta a védelmet, majd a 19. percben Szabó Árpád harmadik gólunkat jegyezte. Akár jobban is kinyithattuk volna az ollót, de kimaradtak a helyzetek, így szünetig nem történt változás a gólok számában.

A második félidőben sem változott a játék képe, továbbra is csapatunk dominált, a vendégek leginkább a védekezéssel voltak elfoglalva. Előrevágott labdákkal próbálkoztak ugyan, ám ez hatástalan volt, kapusunknak elvétve akadt dolga. Szinte felborult a pálya, akkora volt fölényünk, helyzetet helyzet követett, ám a befejezéseknél rendre hibáztunk. Újabb találat nem is született, a Molnár-tanítványok háromgólos győzelmével zárult a mérkőzés.

Megyei U-14 1-6.hely 1. forduló

DASE – Nyírlugos: 3-0 (3-0)

DASE: Molnár G. – Holba, Karacs, Molnár L., Vincze-Gál, Tokai, Tarr, Szabó, Farkas

Cserék: Rácz, Freudenfeld, Kanál, Birki-Szabó Br., Bartha, Birki-Szabó Ba., Fésűs

Edző: Molnár Máté

Gólszerzők: Holba 12’, Tokai 14’, Szabó 19

Molnár Máté: Tudtuk, milyen stílusban focizik ellenfelünk, erre készültünk egész héten. A srácok odatették magukat, végig fölényben és jól futballoztunk, teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A helyzetkihasználás terén maradt bennem hiányérzet, ha pontosabbak vagyunk, jóval nagyobb lehetett volna a különbség. Gratulálok a fiúknak!