Győzelemmel rajtoltak a DASE ifistái

Hegedüs Györk tanítványai a vártnál nehezebben, de érvényesítették fölényüket az egyébként jól küzdő Sárréti ellen.

A Megyei I. osztály ifjúsági bajnokságának nyitófordulójában a DASE és a Sárrétudvari sem lépett pályára, így mindkét együttes első találkozójára készülhetett vasárnap délután. Az előző szezonban a mieink hatodikként zártak a bajnokságban, bár a játékoskeret a nyár folyamán átalakult, fiaink célja továbbra is, hogy az élmezőnyben végezzenek – ennek érdekében pedig hazai pályán természetesen rögtön győzelemmel szerettek volna bemutatkozni.

Az első negyedórában játékosaink előtt több helyzet is adódott, azonban nem tudtak élni a lehetőségekkel. Ugyanakkor a vendégek alig jutottak el kapunkig, többnyire kontrákkal próbálkoztak, ám védőink kiválóan állták a sarat. Hiába domináltunk, és erőltettük rá akaratunkat ellenfelünkre, a labdát sokáig nem tudtuk a gólvonalon túlra juttatni. A 41. percben a nagy nyomás mégis meghozta gyümölcsét, ekkor Sike Ferdinánd vette be a kaput, ám a szünetig a Sárréti Lakatos Dávid által egyenlített, így a szünetben az eredményjelzőn 1–1 állt.

A második félidő eleji mezőnyjátékot követően a 68. minutumban Burai Csanád révén ismét előnyhöz jutottunk, a vendégek pedig hiába próbálkoztak, nem tudtak kifogni kapusunkon, Birta Miklóson. A hajrában már lassabb volt az iram, az állás pedig nem változott,  ifistáink tehát 2–1-es győzelemmel indították a szezont.

Megyei I. osztály U-19, 2. forduló

DASE – Sárréti DSK: 2–1 (1–1)

DASE: Birta – Bíró, Sike, Mozga (Ficsor, 83.), Palotai (Huszti, 77.), Terdik, Burai, Bikki, Odunga, Tóth Zs., Rácz S. (Horváth Á., 79.)

Vezetőedző: Hegedüs Györk

Gólszerzők: Sike (41.), Burai (68.)

Hegedüs Györk: Jól kezdtük a mérkőzést, úgy játszottunk ahogy elterveztük. Fegyelmezett volt a csapat, és úgy gondolom mi játszottuk a szebb focit. Az első félidőben is sok helyzetünk volt, viszont az ellenfél még bírta erővel és elkerült minket a szerencse. A vezetést mégis meg tudtuk szerezni, ám az első félidő végén a semmiből egyenlített a Sárrétudvari. A második félidőben feljavult a játékunk, míg a vendégek egyre jobban fáradtak. Kicsit csalódott vagyok, hogy sok helyzetet elpuskáztunk, de annak örülök, hogy sikerült felőrölni ellenfelünket.