Győzelemre hangolva

Korosztályos lánycsapataink a Mezőkövesd, a Gödöllő és a Nyíregyháza ellen gyarapíthatják pontjaik számát.

Két győzelemmel kezdte a szezont Fülöp Diána együttese, az Egert 2-0-ra, az UTE pedig 4-1-re múlták felül. Lányainkra vasárnap könnyebb feladat vár, ugyanis a még pont nélküli sereghajtót, a Mezőkövesdet fogadják. A matyóföldiek két meccsen 26 gólt kaptak, ez mutatja, erősen sebezhető a védelmük. Támadósoruk sem túl acélos, hiszen csak egy találatot jegyezhettek. Nem csak pontjai számát gyarapíthatja csapatunk, hanem gólkülönbségét is, az sem kizárt, kétszámjegyű lesz a különbség a mérkőzés végén.

Már csak négy gárda rendelkezik makulátlan mérleggel az U16-os mezőnyben, ezen gárdák egyike csapatunk. Azonban alakulatunk az egyetlen, mely még gólt sem kapott az elmúlt négy mérkőzésen, viszont a legtöbb találatot jegyezhette, szám szerint 55-öt. A hét utolsó napján újabb kihívás vár ifjú hölgyeinkre, akik a szintén veretlen, 4. helyen álló Gödöllő otthonában lépnek pályára. A Pest vármegyeiek védelme is stabil, eddigi csak egyszer zördült meg a hálójuk, remélhetőleg vasárnap ez változik és az ötödik párharcot is behúzza csapatunk.

Bár hétvégén már a negyedik fordulóra kerül sor, Harcsa Csaba tanítványai még csak két mérkőzést tudtak le az idei sorozatból. Az elsőt magabiztosan nyerték 7-1, re, a másodikon pedig 1-0-ra legyőzték a nagy rivális Egert. A következő fordulóban a szabolcsi fővárosba utaznak lányaink, hogy összecsapjanak a Nyíregyházával. A piros-kékek még nyeretlenek, szombaton jó eséllyel ez így is marad és harmadjára is győztesen hagyja el a pályát csapatunk.