Győztes bajnoki rajt

A vármegyei bajnokságban szereplő ificsapatunk hátrányból fordítva nyert a szezonnyitón, a Hajdúsámson otthonában.

Szombaton Kertész Tamás legénysége már bajnoki pontokért lépett pályára, mely játéknapon a Hajdúsámson alakulatával találkoztak. Nagyon fiatal csapattal vágtunk neki a szezonnak, a keretben többen idén töltötték be a 15. életévüket. Bár az ellenfélnél is voltak hasonló korú játékosok, átlagéletkor tekintetében azonban hátrányban voltunk.

A mérkőzés elején akadozott a gépezet, sok hibával és pontatlanul játszottak ifistáink, míg a hazaiak agresszíven futballoztak, melynek eredménye, hogy a 9. percben hátrányba kerültünk. Sikerült hamar rendezni a sorokat, csapatunk lendületbe jött és átvettük a játék irányítását. Több veszélyes támadást vezettek a Kertész-tanítványok, de a végjátékokban rossz megoldásokat választottak, így elmaradt az egyenlítés. A 27. minutumban viszont sikerült ledolgozni a hátrányt: egy bedobás után Kozma lábát húzták el a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig habozás nélkül mutatott a büntetőpontra. Kelemen állt a labda mögé, aki kíméletlen ítéletvégrehajtónak bizonyult. Nem kellett sokat várni a fordításra, négy perc elteltével Ari Tamás távoli lökete kötött ki a kapuban. Akár le is zárhatták volna még ebben a félidőben fiataljaink a meccset, de kimaradtak a helyzetek.

Fordulás után is csapatunk dominált, viszont a helyzetkihasználással továbbra is hadilábon álltak a fiúk. A Hajdúsámson próbálta felpörgetni a játékát, volt is néhány veszélyes szituáció a kapunk előtt, de a kapunk érintetlen maradt. A gólszerzéshez többször is a mieink álltak közelebb, de a labdát sehogy sem sikerült a vonalon túlra juttatni. Az eredmény már nem változott a hármas sípszóig, elkönyvelhettük a három pontot, ám ha fiataljaink pontosabbak a befejezéseknél, akár hét-nyolc is lehetett volna közte.

Vármegyei I. osztály U-19 1. forduló

Hajdúsámson – DEAC: 1-2 (1-2)

DEAC: Vaskó – Sámi, Papp G. (Gáll 36’), Kelemen, Kozma (Terdik 46’), Pásztor (Tar 66’), Boros (Némethy 46’), Juhász (Papp Z. 57’), Ari, Grecskó, Vékony (Keczán 78’)

Vezetőedző: Kertész Tamás

Gólszerzők: Kelemen 27’, Ari 31’

Kertész Tamás: Az elő negyedórában elég megilletődötten és kényelmesen futballoztunk. Hamar hátrányba is kerültünk, de bő negyedóra elteltével rendeztük a sorokat átvettük a játék irányítását, már mi domináltunk, sikerült is fordítanunk. Akár jóval nagyobb arányban is nyerhettünk volna, nagyon sok helyzetünk volt, ám a befejezéseknél rossz döntéseket hoztunk. Az első 15-20 perc kivételével elégedett voltam a játékkal, viszont a lehetőségeinket jobb százalékban kell kihasználnunk a folytatásban. Gratulálok a csapatnak!